Cep Telefonu ve Teknoloji

Lg G6 Cihazında Alınan Tüm Hatalar ve Çözüm Yöntemleri

lg g6 cihazı tüm hata çözümleri

Değerli duslerkulup.com takipçilerimiz, bugün sizlere Lg G6 cihazında alınan tüm donanımsal ve yazılımsal problemlere, hatalara çözüm yöntemlerini sunacağız. 2017 yılında piyasaya çıkan en iyi cep telefonlardan biri olma yolunda büyük adımlar atan LG G6 kullanıcılar tarafından sevilmeye başlandı. Biliyorsunuz ki daha önceki sürümlerinde kullanıcılar açısında negatif bir bakışa sahipti. Lg kalite konusunda telefon kullanıcılarında olumsuz etki yaratmıştı. Bu kötü gidişata bir şekilde dur demek için yeni sürüm olan g6 versiyonunu sundu. Tabi bu cihazda da bir takım eksiklikler mevcut. Gelin birlikte bu problemlere birlikte bakalım.

Lg G6 cihaz çöktü hatası ve çözümü:

Cihazınız bozuk olabilir ve düzgün çalışmayabilir hatasıyla karşılaştıysanız telefonunuz kilitlemiş olabilirsiniz. Kilidi açarken de bu görülebilmektedir. Telefonunuzu kapatıp yeniden açarak problemi çözebilirsiniz. Android 7.0 Nougat ile birlikte gelen Verified Boot özelliğinden kaynaklanmaktadır.

LG G6 Parmak İzi Tarayıcısı Çalışmama Hatası ve Kesin Çözümü:

Lg g6 ile birlikte gelen parmak izi okuma sistemi son derece faydalı fakat beraberinde teknik problemler de oluşabilmektedir. Parmak izi okutma özelliğini kullanmak isteyenler parmak izi tanımama veya cihazda yavaşlama durumuna sebebiyet verdiğini belirtmekteler. İlk çözüm yöntemi olarak parmak izlerini silip yeniden eşleştirmeyi denemeniz olacaktır. Aynı parmak izini iki defa telefona tanıtmış olabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Telefon Yöneticisi > Depolama bölümüne gidin ve Dahili Depolama üzerine dokunun. Sonra Önbellek Verileri üzerine tıklayın ve temizleyin.
lg g6 cihazı hatasal sorunlar ve çözümleri

LG G6 Performans ve Çabuk Batarya Boşalması Sorunu ve Çözümleri:

Bazı kullanıcılarda da aniden performans düşüklüğü, donma, takılma, yavaşlama yaşandığını belirtmekteler. Ayrıca telefon uyku modundayken batarya, pil boşalma durumuyla karşılaşıldığını belirtirler. Bu problemin çözümü için cihazınızı güvenli moda çekmenizi tavsiye edebiliriz. Problem çözülmezse eğer kullandığınız uygulamalardan kaynaklı olabileceğini belirtmek isterim.

LG G6 Otomatik Parlaklık Hatasının Kesin Çözümü:

En sık karşılaşılan otomatik olarak parlaklıkların yetersiz, etkisiz ayarlanmasından kaynaklıdır. Bu sorunun kaynağı yazılımsaldır ve gelecek güncellemelerle düzelmesini umuyoruz. Bu süreç içerisinde Lux Auto Brightness uygulamasını kullanarak otomatik ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

LG G6 Wifi, Bluetooth, Bilgisayar Bağlantı Sorunları ve Çözümleri

Lg G6 cihazlarında wifi bağlanma problemi yaşıyorsanız wifi bağlantınızı ve cihazınızı kapatın. 10 saniye sonra tekrardan açın. Problem çözülmediyse güç tasarrufu modunun kapalı olduğundan emin olun. Wifi bağlanacaksınız sunucunun şifre bilgilerini silip tekrardan giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Bluetooth da aynı hatayı alıyorsanız geçmişteki tüm eşleşmeleri temizleyin ve yeniden eşleme yapmayı deniyebilirsiniz. Lg G6 cihazını bilgisayarınız görmüyorsa, bağlanmıyorsa, Lg’nin sitesinden güncel driveri indirmenizi veya usb bağlantı kablonuzu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>