Askeri Konular

Leopard 2 Tankı Hakkında Bilgi

leopard alman tankı

 

Leopard 2 1979 yılında hizmete giren Batı Almanya tarafından yapılan gelişmiş bir ana muharebe tankıdır. Kosova ve Afganistan savaşlarında kullanılmıştır. 3500 tane üretilmiştir. 4 kişilik bir mürettebata sahiptir. Ana silah olarak 120 mm top kullanır ve azami hızı saatte 72 km’dir.  Boş ağırlığı 60.000 kg civarında olup hareket menzili ortalama 460 km civarındadır. Türkiye, Almanya, Yunanistan, Kanada, Hollanda, Portekiz ve İspanya kullanıcı ülkelerdendir.

Bu tanklar Alman ordusunda Leopard 1 tankının yerini almıştır. 4 metrelik suya bile dalış yapabilmektedir. Motoru 1500 beygir gücündedir. Türkiye’de bu tanklardan 298 adet bulunmaktadır. Tüm dünyada çok popüler bir tanktır ve Almanların bu konuda olan profesyonelliğini göstermektedir.

 

leopard batı almanya tankı

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>