Yemek ve İçecek

Kupta Kumpir Yapılır mı? Tarifi Nasıldır?

kupta kumpir yapılışı

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere kupta kumpir nasıl yapılacağını anlatacağız. Kumpir yapımını evde yapmayı bilenler için alternatif bir tarif paylaşacağız.

kumpir yemeği nedir

Öncelikle evde kumpir yapmayı bilmeyenler için öncelikle 3 adet patates, 2 adet parmak sosis, 1 çay bardağı garnitürü ve yarım çay bardağı haşlanmış mısır, 5-6 adet kornişon salatalık turşusu, 2 çorba kaşığı tereyağı, baharatlı tuzu hazırlayın.

kumpir kupada yapılırmı

Patatesleri yumuşaması için haşlayın. Kabuklarını soyup bir geniş kaba ekleyin. Patates püresi haline getirip tereyağını ve tuzu, sosisleri ince ince dilimleyin ve biraz kızgın yağda soteleyin. Garnitürü,  mısırı, turşuyu kupadaki kumpirin üzerine ekleyin. Ketçap ve mayonezide üzerine ekleyerek kupada kumpirinizi hazırlayabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>