Sağlık Köşesi

Kronik İdrar Yolları Rahatsızlıkları İçin Bitkisel Kür

kronik idrar yolları rahatsızlıkları için kesin çözüm

Merhabalar sevgili okuyucularımız, bugün sizlere sağlık açısından sorun yaşayanlara çözüm sağlayacak yararlı bir makale sunacağım. İnsanlar yaşadıkları hastalıklar için doktorlara başvururlar. Mutlaka önce yapılması gereken uzman hekime başvurulmasıdır. Bazen ilaç tedavisine ek olarak doğadan ve bitkiden de çözüm arayışı içerisinde olmak gerekebilir. En azından ilaçlara göre çok daha az yan etkilere sahiptirler. Kronik idrar yolları hastalığı, rahatsızlığı çekenler olabilir. Hastalığın belirtisi olarak, sık idrara çıkma, karnın alt kısmında rahatsızlık ve şişlik hissi, bulanık ve ağır kokulu idrardır. İdrar yolu enfeksiyonu genellikle, idrar yolundan mesaneye kadar ulaşan bakterilerin ( E.Coli bakterisi) neden olduğu bir enfeksiyondur. Herzaman söylemekteyiz, mutlaka uzman doktora görünmelisiniz. Bizler ise kimya profesörü olan İbrahim Saraçoğlu’nun araştırmaları sonucu hastaların tedavileri için sunmuş olduğu bitkisel kürü size sunacağız. Kronik idrar yolu rahatsızlıkları için birtakım basit önerileride bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu, kronik idrar rahatsızlığı çekenler için karnabahar kürü tedavisi önermektedir. Aşırıya kaçmamak şartıyla C vitamini takviyesinide uygun görmektedir. Sebebi ise alınan ilave C-vitamini idrarı asidik yapacağından, idrar yolları enfeksiyonuna neden olan bakterilerin yok edilmesinde katkı sağlamaktadır. Karnabahar, enfeksiyonlara karşı etkin ve antibakteriyel özellikte birçok aktif madde içermektedir. Bunlardan bazıları stigmasterol, vanillic asit, squalene, sinigrin,sinapic asit, salicylic asit, quercitrin, quercetindir.

İdrar Yolları Rahatsızlıkları İçin Bitkisel Kür Nasıl Hazırlanır?

250-300 gram karnabahar yaklaşık 750 ml suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak beş-altı dakika kısık ateşte demlenir. Ilıyınca süzülür. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Her gün mutlaka taze hazırlamalısınız. Tedaviyi şu şekilde uygulayacaksınız. 7 bitkisel suyu içeceksiniz. 3 gün ara vereceksiniz. Ardından tekrar 7 gün başlayıp 3 gün ara vereceksiniz. Tekrar 7 gün kullanacaksınız. Toplamda 21 gün bitkisel suyu düzenli olarak içmiş olacaksınız. 

NOT: Tiroid hastaları bu tedavi yöntemini uygulamamalıdırlar.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cV1JEcwt800

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>