Eğitim Dünyası

Kriminolog Nasıl Olunur, Meslek Hakkında Detaylı Bilgi

kriminolog nasıl olunur

Merhabalar değerli düşler kulüp okuyucularımız, bugün sizlere kriminolog mesleği hakkında bilgi vereceğim. Nufüs potansiyeli arttıkça iş azaltmakta. Tabi sorunlar ve sıkıntılar da artmaktadır. Dolasıyla suç, ölüm, kavga doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu sebeple cinayetler ve olayların çözümü noktasında kriminoloji bilimine ihtiyacı var.

Olaylara sosyoloji veya psikoloji bölümü mezunu olarak işe başlayan, olayları yorumlayan kriminologlar, diğeri genetik, tıp ve biyoloji okuyarak olaylar ile ilgili kanıtları olay yerinde toplayıp inceleyen kriminologlardır.

kriminoloji mesleği hakkında bilgi

Sadece Türkiye’de değil, Amerika ve Sri Lanka başta olmak üzere pek çok ülkede yaşanan büyük suçların ve gizli suikast girişimlerinin çözümünde yer alan ve bu tür olayları yaptıkları incelemeler ile birlikte çözen kriminologlar, genellikle adliye ve emniyet müdürlükleri gibi yerlerde çalışır. Tıp ve kriminoloji laboratuarında iş imkanı bulunmaktadır.

Kriminologlar ise çalıştıkları yer ve birime göre ortalama 6.000 TL aylık maaş almaktadır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>