Motorlu Araçlar

Kredi başvuru işlemi için bilgilendirme

Kredi başvuru işlemi için bilgilendirme

Kredi, acil nakit ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bir bankacılık ürünüdür. Günümüzde bankalardan kredi kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Çoğu zaman nakite sıkıştığımız dönemlerde bir yakınımızdan borç istemek yerine bankadan kredi çekmek çok daha mantıklı gelmektedir. Kredi geri ödemelerinin vadeli bir şekilde olması da birçok insana cazip gelmektedir.Peki kredi nasıl çekilir, kredi için neler gereklidir, bu konulara yazımızda yer vereceğiz.

Kredi Nasıl Çekilir?

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte her banka rekabete girerek hepsi müşterilerin işlemlerini daha hızlı ve eksiksiz bir şekilde yapabilmeyi amaçlamıştır. Tüm bunları yaparken hem bankalar müşteri kazanmakta hem de müşteriler işlemlerini daha hızlı yapmaktadırlar. Önceden bir kredi işleminin sonuçlanması için günlerce beklemek ve sayfa sayfa sözleşme imzalamak gerekirken günümüzde artık beklemeden sadece dijital imzanız ile birçok işleminizi halledebilirsiniz. Kredi çekebilmeniz için iki yol bulunuyor. Ya bankanın şubesine giderek bizzat başvuru yapacaksınız ya da bankaların mobil ya da internet bankacılığı uygulamalarından başvuru yapacaksınız. Şubede gidip beklemek istemiyorsanız dijital uygulamalar çok daha avantajlı. Şubeden kredi çekebilmek için kimliğinizle gitmeniz gerekiyor. Eğer ilk defa o banka ile çalışacaksanız banka sizi tanımak isteyecektir. Bu nedenle başvuru işlemleriniz biraz uzayabilir. Bu nedenle her zaman ilk olarak maaş aldığınız bankaya gitmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Böylece banka hem çalıştığınız yeri tanımış olur hem de maaşınızı detaylı olarak inceleyebilir. Şubeden yapacağınız başvuruda onay ya da red aşamasından sonra işlemler yine hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Eğer dijital ortamda kredi çekmek istiyorsanız  çalıştığınız bankanın mobil uygulamasından krediler bölümüne girmelisiniz. Burada çoğu zaman her müşteri için tanımlanmış bir hazır kredi limiti bulunmaktadır. Bu limit doğrultusunda kredi çekebilir ve ek belgeye gerek kalmadan kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Bir hazır limitiniz yok ise bu durumda krediler bölümüne giderek kredi başvurusu seçeneğini tıklamanız ve buraya istediğiniz kredi bilgilerini girmeniz gerekecektir. Sistem sizi zaten detaylı orak yönlendirmektedir. Bu şamadan sonra sistem bir ön inceleme yapıyor yani diğer bankalardaki durumunuzu inceliyor buradaki sonuca göre size onay ya da red veriyor ya da en yakın şubeye yönlendiriyor.

Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi çekmek için öncelikli olarak çalıştığınız bankaları yani hesabınızın olduğu bankaları tercih etmelisiniz. Eğer başka bir bankada gecikmeli bir ödemeniz var ise bu durumda bu gecikmeyi gidermeniz gerekmektedir. Gecikmede bir ödemeniz varsa bu durumda başvurunuz olumlu sonuçlanmayabilir ya da banka sizden bu gecikmeyi gidermenizi isteyebilir. Eğer kredi notunuzda bir sorun varsa yani notunuz çok düşükse sürekli başvuru yapmamalısınız. Her başvuru ve aldığınız red yanıtı kredi notunuzun çok daha fazla düşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle üst üst sürekli kredi başvurusunda bulunmamalısınız. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz https://www.bankalar.org/krediler/ ulaşım sağlayabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>