KRAFT DOYPACK AMBALAJLAR

Doypack poşetler, diğer bir adı ile kilitli ya da oturan poşetler firmaların ürünlerini muhafaza etmek amacı ile çok sık kullandıkları bir poşet türü olarak karşımıza çıkıyor. Kraft doypack ambalaj Hazır ambalajlama ürünleri arasında en iyi ve en kaliteli malzemelerden yapılmış olan Doypack poşetler; hem şık görünümlü hem de ürünleri muhafaza etme süresi en uzun olan ambalaj türü olduğu için firmalar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca kansorejen madde içermediklerinden ötürü oldukça sağlıklı ambalajlama ürünleridir.

Pl2kv6 KRAFT DOYPACK AMBALAJLAR

Doypack ambalajlama ürünlerinin çok farklı sayıda çeşitleri mevcuttur. Kullanım alanına göre değişen bu çeşitleri sayesinde Doypack ambalajlarının hemen her türlü ürünün muhafaza edilmesinde kullanılabildiğini görebiliriz. Baharat, kuruyemiş, atıştırmalıklar, bitki çayları, şekerlemeler gibi gıda ürünlerinin yanı sıra bir takım gıda dışı ürünlerin muhafaza edilmesinde de bu ambalaj türü tercih edilmektedir.

Kraft Doypack Ambalajlar Ve Avantajları

Doypack ambalajlarının yerine ve kullanımına göre çok farklı çeşitlerde üretildiğinden bahsetmiştik. İşte bu çeşitlerden biri de Kraft doypack ambalajlar olarak karşımıza çıkar. Peki, bu ambalaj türünün özelliği ve avantajları nelerdir? Kısaca açıklayalım:

Kraft doypack ambalajlar, kraft kağıdı adını verdiğimiz ısı geçirmez özelliğe sahip kağıt türünden üretilmektedir. Geri dönüşümü mümkün olan bu kraft kağıtlar aynı zamanda oldukça sağlıklıdır ve gıda sektörü söz konusu olduğunda son derece hijyenik bir ambalajlama malzemesidir.

Kraft Doypack Ambalaj Çeşitleri

Kraft kağıttan üretilmiş olan ambalajlar; kraft pencereli doypack, kraft alüminyum doypack ve valfli kraft alüminyum dopypack olmak üzere kendi arasında çeşitlilik göstermektedir. Kraft pencereli adını verdiğimiz ambalajların herhangi bir bölümünde şeffaf bir pencere bulunur. Muhafaza ettiği ürünün daha şık görünmesini sağlayan bu ambalaj türünde kilit sistemi uygulanmaktadır. Genellikle kahve, kuruyemiş vb. ürünlerin muhafazasında tercih edilmektedir.

Bir başka kraft doypack çeşidi olan kraft alüminyum ambalajlar ise içindeki ürünün tazeliğini uzun süreli koruması yönünden oldukça avantajlıdır. Kilit ve baskı uygulamasının yapıldığı bu ambalaj türü gıda ve gıda dışı ürünler için gayet uygundur.

Son olarak da Valf kraft alüminyum doypack ambalajından bahsedelim. Hava tahliyesi açısından valf uygulanarak üretilmiş olan bu ambalaj, üretiminde kullanılan malzemelerden ötürü muhafaza ettiği ürüne doğal bir görünüm kazandırır. Kilit ve baskı sisteminin uygulandığı bu ambalaj, içindeki ürünün tazeliğini uzun süre muhafaza eder. Baharat, kuş yemi, balık yemi, kuru gıda, atıştırmalıklar vb. ürünlerin korunması için son derece uygun ambalajlama ürünleridir.

 

Kaynak: Kraft Doypack Ambalaj

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...