Sağlık Köşesi

Kolajen Özellikleri ve Kullanımı

Kolajen

Cildimizin sıkı ve parlak, saçlarımızın da gür ve sağlıklı olması gibi birçok gözle görülür etkeni kolajen sağlar. Kolajen dış görünüşümüze oldukça sağlıklı etkiler verirken kas ve iskelet sistemimiz de önemli rol oynar. Kolajen sayesinde vücudumuzu çok daha dinç ve sağlıklı hissederiz. Bununla birlikte kolajen takviyesi özellikle otuzlu yaşlardan sonra tercih edilir. Otuzlu yaşlardan sonra kolajen yavaş aralıklarla üretimini yavaşlatır. Bu üretimi ise kolejinin çeşitli formlarda karşımıza çıkan takviyeleriyle sağlayabiliriz. Kolajen kullanımı ile gözle görülür sonuçlar alırken bu sonuçlar oldukça kalıcı olmaktadır. Tabi ki hemen her türlü ürünü kullanırken özenli davranmak gerekmektedir. Dolayısıyla kolejenleri de kullanırken mutlaka dikkatli davranmak şarttır!

 

Kolajen Özellikleri ve Kullanımı

Vücudumuz tarafından doğal olarak üretilmesi ile birlikte kolajen gıda takviyesi alınabilir. Cilt, saç, eklem ve kas gibi vücudumuzda birçok yararı varken kolajen üretimi desteklenir. Kolajen özellikle kas ve iskelet sistemi açısından da önemli olup ileri yaşlar için yatırımdır. Bununla birlikte günlük rutinde çok daha enerjik olmamıza sağlamaktadır. Spor sonrası gibi faaliyetlerde kas ve eklem ağrılarını en aza indirir. Kolajen gıda takviyesi olarak birçok çeşidi vardır. Toz, tablet ve içilebilir olması ile tercihe kalmaktadır. Burada önemli olan kişilerin kolajen kullanımını 3-6 ay arası olarak kullanması gerekmektedir. Düzenli kullanım ve beslenmeye de önem verildiği takdirde güzel sonuçlar verir.

 

Kolajen Çeşitleri

Kolajen bugün hayatımızda oldukça fazla tercih edilen bir protein türüdür. Vücudumuzun doğal dengesinde %85 oranında bulunmasının yanı sıra bir süre sonra üretimi yavaşlar. Bu sırada kolajen gıda takviyesi alındığı zaman vücuda destek sağlar. Kolajen çeşitleri birçok formda bulunduğu gibi tip olarak çeşitleri de vardır. Vücut indeksine ve içinde bulunan diğer vitaminlere göre tercihe bağlıdır. Bununla birlikte kolajen çeşitleri toz, tablet ve küçük şişelerde içilebilir olarak bulunur. En etkilisi ise toz ve içilebilir olup vücut tarafından kolay emilir. Bu kapsamda kolajen vücut için vazgeçilmez bir proteindir. Unutmamak gerekir ki doğru bir şekilde bu tür gıda takviyelerini kullandığımız takdirde olumlu sonuçlarla da karşılaşırız.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>