Yemek ve İçecek

Köfteli Tarhana Çorbası Nasıl Yapılır?

köfteli tarhana çorbası

Sevgili Düşler Kulüp okuyucularımız bugün sizler için akşam yemeğinde yapabileceğiniz basit bir çorba tarifini vereceğiz.Basit olmakla beraber lezzetliylede ön plana çıkan bir çorba olan köfteli tarhana çorbasını yapacağız.Tarhana çorbasının top şeklinde yuvarlanmış köfteyle buluşamasının lezzetini sizde tadacaksınız.Köfteli tarhana çorbası şöyle yapılır:

Öncelikle çorba yapımı için gerekli olan malzelemelerin listesini verelim:
100 gram kıyma ( kıymayı top şeklinde ufak ufak yuvarlayın)
4 çorba kaşığı tarhana
2 çorba kaşığı tereyağı
5 bardak su
1 çorba kaşığı nane

Köfteli tarhana çorbasının yapılışı:
Tarhana 1 bardak suyla ıslatılır, bir saat bekletilir.Tencereye 5 bardak su konur ve kaynayınca tarhana yavaş yavaş tencereye aktarılır.Bu arada önceden top top yapılmış köfteler çorbaya eklenir.Daha sonra çorba 10 dakika boyunca kısık ateşte karıştırılır ve servis tabağına dökülür üzerine nane serpilir.

Dikkat edilecek nokta: 10 dakika boyunca pişirildiği zaman tarhanananın top top olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>