Sağlık Köşesi

Kış Kampı Yapacaklar İçin Önemli Derece Bilgiler

kış kampı yapacaklar için önemli bilgiler

Sevgili okuyucularımız, kış kampları yakın dostlarla, eşlerle yapılabilecek en iyi sosyal aktivitelerden birisidir kış kampları. Bugün size kış kampı yapacaklar için hayati derecede öneme sahip olan temel bilgiler paylaşmak olacaktır. İlk tavsiyemiz yalnız gitmemeniz olacaktır. Özellikle kış aylarında yapılan kamplarda soğuk ve zorlu hava şartları hayvanların yiyecek bulma arayışları sizleri oldukça fazla zorlayacaktır. Kamp yapacağınız olanlarda bir harita oluşturun. Çığ, heyelan, dere yatakları gibi yerlerde kamp yapmak tehlikeli olabilir. Kış ayında doğa kampınız karlı bir yer ise konaklayacağınız yerdeki karları düzleştirip sertleştirin.

kış kampı sırasında kullanılacak malzemeler

Kış Kampları İçin Türkiye’de Nerelerde Çadır Kurulabilir?

Erciyes Dağı – Kayseri, Ilgaz Dağı – Kastamonu, Aladağlar – Niğde, Kapadokya – Nevşehir, Bozdağ – İzmir, Murat Dağı – Kütahya, Kızlar Sivrisi – Antalya bölgeleri ülkemizde kış kampı yapacaklar için en ideal bölgelerdir.

kış kamplarında neler yapılabilir

Kış Kampında Kullanılabilecek Malzemeler Hangileridir?

Çadırınızla beraber sizi sıcak tutacak uyku tulumu ve yaşam çantasını hazır bulundurmalısınız. Yaşam çantası içerisinde su bidonu, şapka ve eldiven fibi koruyucu unsurları yanınızda bulundurmalısınız. Makas, çakmak çakı gibi. Isınmak için gazlı tüp kullanmamalısınız. Rüzgar ve fırtınada risk teşkil edebilir. Doğal ateş veya mumla ısınmayı deniyebilirsiniz. Cam malzemeler yerine plastik, kremler cilt yumuşak için faydalı olur. Kamp sırasında su donmasını engellemek için şişeyi ters çevirin. İyi ve keyifli vakit geçirmeler dileğiyle.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>