Kerim Türe’nin Girişimcilik Serüveni | Eğlence, Moda, Yaşam

Kerim Türe’nin Girişimcilik Serüveni

2rWLmA Kerim Türe’nin Girişimcilik Serüveni

Türkiye’nin en geniş hacimli e-ticaret sitelerinden biri olan Modanisa, 2011 yılında kuruldu. Modanisa.com’un kuruluşunda girişimci Kerim Türe ve 3 arkadaşı görev aldı. Bir startup projesi olarak yola çıkan Modanisa.com, kısa sürede milyon dolarlık cirolara ulaştı. Yurtdışına da açılan Modanisa, gelirinin hemen hemen yarısını dünyanın 75 ülkesinden elde eder duruma geldi. Modanisa.com’un kuruluşunda tesettür giyiminde sektördeki açık tespit edilerek hareket edildi. Şirketin kısa sürede bu kadar büyük başarıya ulaşmasından sonra kurucu ortaklardan biri olan ve bugün hala Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaya devam eden Kerim Türe’nin tanınırlığı bir hayli arttı. Peki, Kerim Türe kimdir? Gelin, girişimcilik camiasının duayenlerinden olan bu ismi birlikte tanıyalım.

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe eğitim hayatını Marmara Üniversitesi’nde sonlandırdı. Kerim Türe ve arkadaşları, henüz üniversitede öğrenciyken karlı bir projeye imza attı. Üniversite bittikten sonra kurumsal hayata adım atan Türe, girişimcilikten aldığı tadı, kurumsal hayattan alamadı ve 5 yıllık tecrübesinden sonra işinden ayrılarak girişimcilik dünyasına adım attı.

Kendisini bir girişimci, yatırımcı ve hayalci olarak tanımlayan Kerim Türe; 2004 yılında YouthRepublic, 2008 yılında Goril AS, 2010 yılında İstanbul Business School ve 2011 yılında da Modanisa.com’un kurulumunda yer aldı. Kerim Türe’nin bu şirketlerde hala ortaklığı bulunuyor. Sektörün en başarılı isimlerinden olan bu şirketler, faaliyetlerine büyük bir hızla devam ediyor. Şirketlerin sektördeki başarısı, Kerim Türe’nin profesyonel hayattan vazgeçip kendi hayalini izlemesinin ne kadar doğru bir karar olduğunu bizlere gösteriyor.

Kerim Türe, bugün Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı görevine devam ediyor. Kendisinin sektördeki yeni girişimleri ya da yatırımları, özellikle Türkiye’deki girişimci adayları tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

 

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet