Dinimiz İslam

Keder ve Üzüntülü Durumlarda Okunacak Dualar

kederli durumlarda okunacak dualar

Ebu Musa el- eş’ari (r.a)’dan rivayet olunduğuna göre Rasulüllah (sav) şöyle buyurmuştur:

Her kim keder ve hüzün isabet eder de:

” Ey Allah’ım! Ben senin kulunum. Senin Kalinin ve cariyenin çocuğuyum alnım senin elindedir, hükmün bende geçerlidir, takdirin bende adaletin ta kendisidir. Kendisiyle Zatı’na isim verdiğin veya kitabında indirdiğin veya mahlukatından (yarattıklarından) birine öğrettiğin veya indindeki gayb ilminde, kendisiyle istisar ettiğin bütün isimlerin hürmetine Senden, Kurân-ı Kerim’i kalbimin rebi’i kılmanı isterim.” derse, muhakkak Allah-u Teala onun derdini ve üzüntüsünü giderir ve onun yerine kendisine genişlik verir.”

Bu rivayete göre dinleyenlerden biri: “Ya Rasulellah! Gerçekten bu kelimelerden mahrum olan zarar uğramıştır deyince, Rasulüllah (sav): “Evet bunları söyleyin ve öğretin. Her kim bunlarda bulunan bereketi arayarak bu kelimeleri söylerse Allah-u Teala onun üzüntüsünü giderir ve kendisine uzun süreli sevinç bahşeder” buyurmuştur.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>