Müzik ve İlahi

Karışık Sanatçılar – En İyi Arabesk 2020 Albümü Yükle


Değerli düşlerkulüp okuyucularımız, Arabesk müzik Türkiye tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Özgü, oryantal tarzında bir halk müziği türüdür. Genellikle duygusal olan şarkı sözleri; umutsuz aşkları, günlük dertleri, umutsuzluğu ve başarısızlığı konu edinir. Küçük bir kısmı ise enstrümantaldir. 1960’lı yıllarda Adnan Şenses Orhan Akdeniz, Ahmet Sezgin, Abdullah Yüce ve Hâfız Burhan Sesyılmaz gibi bazı şarkıcılar Araplardan alınan oryantal müziğinin öncüleri olmuştur.

Türkçe şarkılar için kullanmışlar ve böylece Türkçe arabesk ortaya çıkmıştır. Müziğin her dönemde bir biçimiyle yaşadığı piyasa boyutu, son dönemde artık büyük bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Müzik üzerinden algılanan yeni bir dünyada müzikal öğelerin çeşitlenmesi ve yeniden oluşturulması da büyük önem arz etmektedir. Toplumsal değişim ve bunun getirdiği yeni anlam dünyasının yeni müzik türlerini de doğurması kaçınılmaz bir sonuçtur. Böylelikle oluşturulan sistem, değişimin müziğini yaratmış olmaktadır. Arabesk Müzik’de bu değişimin simgesi olmuştur.

ALBÜM İÇERİĞİ

1- Vazgeçilmez Değilsin ( Gökhan Doğanay )
2- Merhaba ( Şerif Kayran )
3- Yeter Artık ( Uygur Doğanay )
4- Güneşim Doğmuyor ( Özgür Kaplan )
5- Yalan Değil ( Derya Can )
6- Sevdanın Kefeni ( Barış Kahraman )
7- Aranıyorum ( Ahmet Razi )
8- Zaza Güzeli ( Özgür Ayaz )
9- Değdimi ( Gökhan Doğanay )
10- Bu Adam Aşık Sana ( Şerif Kayran )
11- Nazar ( Uygur Doğanay )
12- Adın Ne Ki ( Özgür Kaplan )
13- Yapma Yanarız ( Derya Can )
14- Buralarda ( Barış Kahraman )
15- Gitme (feat. Nevin Doğanay) ( Ahmet Razi )
16- Yalancı Cennetim ( Özgür Ayaz )

indirme

https://cloud.mail.ru/public/3vPr/3KuKjWAbz

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>