Yemek ve İçecek

Kadayıflı Pembe Çıtır Çikolata Tatlısının Yapılışı

kadayıflı pembe çıtır çikolata tarifi

Merhabalar sevgili okuyucularımız, pratik tatlı tariflerimize devam ediyoruz. Daha önce bitter çıtır kadayıf çikolatasının tarifini paylaşmıştık. Bu kez bitteri sevmeyenler için ve görünüme önem verenler için pempe çıtır çikolata tatlısı hiçte fena olmayacak gibi. Tatlıya başlamak için kadayıflarımızı bir tepsiye serpiyoruz. 300 gr civarında olması yeterlidir kadayıfların. 180 derecede ısıttığımız fırında 15 dk civarında kurutuyoruz.

kadayıflı pembe çıtır çikolata tatlısı nasıl yapılır

Frambuazlı kuvertür lisanslı çikolatayı bir yağ eritme kabında veya 1-2 dk içinde mikrodalganızda eritebilirsiniz. Kurutmuş olduğunuz kadayıfların üzerine çikolatanızı dökün ve karıştırın. Şekil alabilmesi için yumurtalığın içine koyup bastırın. Daha sonrasında bir servis tabağına ters çevirerek yerleştirin. Şekil alan pembe çıtır çikolatalarınızı buzdolabında soğumaya bırakın ve afiyetle yiyin. 

Malzemeler:

300 gr taze kadayıf,
200 gr frambuazlı kuvertür çikolata.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>