Dinimiz İslam

Kabe-i Muazzama’nın Resimlerle Tarihi Geçmişi

Kabe-i muazzamanın fotoğrafları

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere dinimizin önemli kutsal mekanlarından olan Kâbe-i Muazzama’nın geçmişten günümüze tarihçesini fotoğraflar eşliğinde tanıtmaya çalışacağız. Öncelikle Kutsal kıblemiz Kâbe’nin tarihsel olarak nasıl varolduğunu inceleyelim. 

kabe-i muazzamanın fotoğrafları

Hz. Adem ile Havva cennetten çıkarıldıkları zaman yeryüzünde buluştuklarında Allah’a şükrederler. Hz. Adem, bu buluşmaya şükür etmek için cennette etrafında tavaf edip ibadet ettikleri nurdan sütunun tekrar kendisine verilmesini diler.

müslümanların kıblesi neresidir

Allah tarafından bu sutün gönderilir. Zamanla kaybolan sutünün arkasında taş kalır. Hz. Şit dört köşeli bir bina inşaa eder. Hacer-ül esved isimli cennetten gelen taşıda bu binanın bir köşesine yerleştirir. Nuh tufanında kumlar altında gizli kalan Kâbe Allah’ın emriyle Hz. İbrahim ve ailesi tarafından kazılır ve temeli bulunur.

müslümanlar nereye yönelirler

Kâbeyi tekrar inşaa ederler. İslam bilginleri arasında ise şu bilgiye inanılmaktadır. “Allah gökleri ve yeri yaratmadan 40 yıl ince, Kabe su üzerinde bir köpük halinde bulunuyordu.” Yeryüzü o köpükten döşenmiştir. Dolayısıyla Kabe, kâinatın mayasını oluşturmaktadır.

Kabe-i Muazzama'nın Bilinmeyen fotoğrafları

Geçmişten günümüze Kabe

Kutsal Mekan Kabe'nin resimleri

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>