Özgün Siyaset

Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?

Duslerkulup okuyucuları bugünde sizlerle Jitemi ele alacağız.Jitem ismini haberlerde birçok kez duymuşsunuzdur.Jitemin açılımı Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığıdır.

Jitemi kim kurdu? Faaliyet yeri neresiydi?
jitem nedir
Jitemi Arif Doğan kurmuştur.Faatliyet yeri genelde Hakkari,Şırnak,Yüksekova,Şemdinli gibi kritik bölgelerde görev yapan bu tim birçok fail-i meçhul olaylara adları karışmıştır.
jitemin kurulma nedeni
Merkezi Neresiydi? Üyeleri Kimlerdi?
Jitemin Merkezi Batmandı.Çünkü Arif Doğan Batman Jandarma Bölge Komutanlığında görev yapmıştır.Görev yaptığı sürede mezarlıklarda tabutlara sakladığı silahları Pkk ve Hizbullaha verip bölgede kaos yaşatmıştır.Pkk ile yakınlığı bilinen Arif Doğanın kurduğu Jitemin Güneydoğuda görev yapan yüksek rütbeli askerlere çeşitli suikastler yapmıştır.Eşref Bitlis bu kişilerden birisidir.
Jitemin üyeleri:
Mahmut Yıldırım (Yeşil)
arif doğan jitem
İbrahim Babat
ibrahim babat
Abdülkadir Aygan
abdülkadir aygan
Jitem İstihbaratı Nasıl Sağlıyordu?
Jitem İstihbaratını haber toplama birimleri tarafından gerçekleştiriliyordu.Bu çalışmayı 2 astsubay ve bir itirafçıdan oluşturulan tim yönetiyordu.Kodlarla çalışan bu birim A kodu bilgisi derhal gelinmesi,C kodu çalışmanın bir hafta içerisinde tamamlanacağını anlatıyordu.Her istihbarat çalışmasına kod veriliyordu bu kodlar (BÖF/999999/306/00001/04) gibidir.
Kodlama sistemi:
BÖF:Bölücü örgüt faaliyetleri
999999:Ülke kodu
306:İstihbarat isteğinde bulunan birliğin kodu
000001:Bilgisayar tarafından verilen istibarat isteği sıra numarası
04:Yılın son iki rakamı

Jitem Kime Çalışıyor?

Jitem dünya genelinde faaliyet gösteren 16. ve 17. yüzyılarda kurulan masonluğun bir parçasıdır ve devlet içinde sinsice yapılanmış bu örgüte kaynaklık etmektedir.Siyasetçiden gazetecisine iş adamından sanatçısına da kadar birçok kişiyle bağlantısı olan örgüttür.

Halen Faaliyet Etmektemidir?

Evet.Çünkü Geçtiğimiz yıl Mardin Bilgeköyde düğün gecesinde yapılan saldırının altında Jitemin parmağı olduğunu tahmin etmekteyiz.Hatta daha ilginci geçtiğimiz günlerde katillerden birisi olan Süleyman Çelebinin 05 Ocak 2011 Çarşamba günü intihar söylemlerinin altında da Jitemin parmağı vardır.Çünkü Süleyman Çelebi herşeyi anlatmaya karar vermişti ve infaz edildiğine göre Jitem halen faaliyet göstermektedir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

4 Yorum

    1. @muhammed jitem 1990 lı yılların hükümeti tarafından güya özel harekat ve nokta operasyon kabiliyetine sahip seçkin bir timden oluşuyordu.Fakat amacından sapılıp temel amaç bölge halkında devlet korkusu yaratıp devlete karşı kin güdülmesini sağlatmaya dönüşülmüştür.Yaptığı katliamlar ile terörist gibi davranmışlardır.

  1. @karadağlı bu bilgiler zaten pek gizli saklı bilgiler değil internette araştırır iseniz bu bilgilere Jitemin neye kime çalıştığı belli bu yüzden çalıştığı kurumların direktiflerinde güneydoğuda birtakım illegal şeyleri devlet adı altında yapıp devlete karşı kin tutturtmak için görev yapıyorlardı.Şuanda tasviye edilmiş olsalarda tamamen edilememişlerdir.İnternette belkide daha fazla detaylara ulaşabilirsiniz.Biz gördüğümüz gerçekleri sadece yorumluyoruz.Bir iddia ortaya atmıyoruz öyle birşey yapabilmemiz için elimizde belli bir belge olması gerekmektedir.Belirttiğim gibi sadece kendi düşüncelerimizi ve yorumlarımızı katıyoruz.İnanıp inanmamak size kalan birşeydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>