Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?

Duslerkulup okuyucuları bugünde sizlerle Jitemi ele alacağız.Jitem ismini haberlerde birçok kez duymuşsunuzdur.Jitemin açılımı Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığıdır.

Jitemi kim kurdu? Faaliyet yeri neresiydi?
%name Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?
Jitemi Arif Doğan kurmuştur.Faatliyet yeri genelde Hakkari,Şırnak,Yüksekova,Şemdinli gibi kritik bölgelerde görev yapan bu tim birçok fail-i meçhul olaylara adları karışmıştır.
71056 23344400848 4816370 n Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?
Merkezi Neresiydi? Üyeleri Kimlerdi?
Jitemin Merkezi Batmandı.Çünkü Arif Doğan Batman Jandarma Bölge Komutanlığında görev yapmıştır.Görev yaptığı sürede mezarlıklarda tabutlara sakladığı silahları Pkk ve Hizbullaha verip bölgede kaos yaşatmıştır.Pkk ile yakınlığı bilinen Arif Doğanın kurduğu Jitemin Güneydoğuda görev yapan yüksek rütbeli askerlere çeşitli suikastler yapmıştır.Eşref Bitlis bu kişilerden birisidir.
Jitemin üyeleri:
Mahmut Yıldırım (Yeşil)
%name Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?
İbrahim Babat
%name Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?
Abdülkadir Aygan
%name Jitem Nedir? Niçin Kurulmuştur?
Jitem İstihbaratı Nasıl Sağlıyordu?
Jitem İstihbaratını haber toplama birimleri tarafından gerçekleştiriliyordu.Bu çalışmayı 2 astsubay ve bir itirafçıdan oluşturulan tim yönetiyordu.Kodlarla çalışan bu birim A kodu bilgisi derhal gelinmesi,C kodu çalışmanın bir hafta içerisinde tamamlanacağını anlatıyordu.Her istihbarat çalışmasına kod veriliyordu bu kodlar (BÖF/999999/306/00001/04) gibidir.
Kodlama sistemi:
BÖF:Bölücü örgüt faaliyetleri
999999:Ülke kodu
306:İstihbarat isteğinde bulunan birliğin kodu
000001:Bilgisayar tarafından verilen istibarat isteği sıra numarası
04:Yılın son iki rakamı

Jitem Kime Çalışıyor?

Jitem dünya genelinde faaliyet gösteren 16. ve 17. yüzyılarda kurulan masonluğun bir parçasıdır ve devlet içinde sinsice yapılanmış bu örgüte kaynaklık etmektedir.Siyasetçiden gazetecisine iş adamından sanatçısına da kadar birçok kişiyle bağlantısı olan örgüttür.

Halen Faaliyet Etmektemidir?

Evet.Çünkü Geçtiğimiz yıl Mardin Bilgeköyde düğün gecesinde yapılan saldırının altında Jitemin parmağı olduğunu tahmin etmekteyiz.Hatta daha ilginci geçtiğimiz günlerde katillerden birisi olan Süleyman Çelebinin 05 Ocak 2011 Çarşamba günü intihar söylemlerinin altında da Jitemin parmağı vardır.Çünkü Süleyman Çelebi herşeyi anlatmaya karar vermişti ve infaz edildiğine göre Jitem halen faaliyet göstermektedir.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Görüşler

  1. muhammed

    Cevapla

    • Cevapla

  2. Cevapla

  3. KARADAĞLI

    Cevapla

Sizde yorum yazabilirsiniz...