İstanbul’un En Gözde Mekanlarından Florya Güneş Plaj

Yaz aylarının sıcak ve bunaltıcı günlerinden uzaklaşmak için İstanbulluların gidebileceği çeşitli plajlar vardır. Bunlardan Florya Güneş Plajı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kullanıma açtığı bir plajdır. Florya Güneş Plajı 800 metredir. Plajda 2 tane cankurtaran kulesi, 1 tane güvenlik kapibi, 10 adet cankurtaran personeli, 1500 tane şezlong ve şemsiye, 42 tane WC, 234 tane soyunma kabini, 2 tane büfe ve 228 tane emanet dolabı vardır. Araç otoparkı için 300 araçlık alan da mevcuttur.

İstanbul’un en gözde mekanlarından Güneş Plajı serin bir yer arayanlar için tercih edebilecekleri bir plajdır. Güneş Plajı’nda voleybol oynayabileceğiniz bir alan da vardır. Düzenli olarak temizliği yapılan plajda rahatlıkla yüzebilirsiniz.

Florya Güneş Plajına Nasıl Gidilir?

Florya Güneş Plajı nerede bilgi verecek olursak İstanbul Florya tren istasyonunun karşısındadır. Florya Güneş Plajı’na özel araçla ulaşmak için Florya Sosyal Tesisleri yolu takip edildiğinde Güneş Motel boyunca ilerlediğinizde Güneş Plajı’na ulaşmış olacaksınız.

Florya Plajı nerede ve toplu taşımayla nasıl ulaşılır derseniz, Bakırköy-Florya otobüsleri veya Yenibostan’dan hareket eden dolmuşlar kullanılabilir.

Florya Güneş Plajı Giriş Ücreti

Hafta sonlarınızı değerlendirmek istediğinizde tercih edebileceğiniz plaja tam ücret 15 TL’dir. Öğrencilerden 10 TL plaj ücreti alınırken, 0-7 yaş aralığından ücret alınmamaktadır. Florya Güneş Plajı giriş ücreti ödendikten sonra şezlong, soyunma kabini, duş, şemsiye ve wc gibi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Marmara Bölgesi’ndeki Florya Plajı dalga seslerinin eşliğnide yüzebileceğiniz, güneşlenip, serinleyebileceğiniz bir yerdir. Ailenizle birlikte haftasonunuzu geçirebileceğiniz plaj üstün kalitededir. İstanbul’un en eski plajlarındandır. İstanbul’da uzak mesafelere gidemeyenler için Florya Güneş Plajı iyi bir alternatif olacaktır.

Güzel organizasyonu ve bakımlı plajıyla ziyaretçilerinin yaz aylarında güzel zaman geçirmesine olanak vermektedir. Özellikle hafta içi Florya Güneş Plajı’na geldiğinizde kendinize dinlenme alanı oluşturmuş olacaksınız. Sadece plajıyla değil sessiz ve sakin bir plaj olması nedeniyle pek çok İstanbullu tarafından tercih edilmektedir.

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...