Eğitim Dünyası

İskelet Kası Dokusu Mikroskop Görüntüleri

Sevgili Duslerkulup takipçileri bugün sizlerle yine histolojik resimleri paylaşamaya devam  ediyor ve böylelikle histoloji dersinizi çalışırken faydalı olmasını amaçlıyoruz. İskelet kasına ait doku görüntülerine gelirken sıra iskelet kası hakkında biraz bilgi vermek ile başlayalım. İskelet kaslarımız vücudumuzu hareket ettirmemizi sağlar. Çok çeşitli biçimlerde ve yaptıkları işe göre özelleşmişlerdir. Birçoğu uzun ve incedir. Çoğunlukla iskelet kasları eklemin her iki ucundan kemiklere bağlıdır ve dolayısıyla kemiği hareket ettirirler. Aşağıdaki resimler vasıtasıyla da bu yapıya ait mikro düzeye inip dokusal yapıları ve dizaynı görebilmekteyiz. Farklı farklı boyutlarda ve dıştan preparat olarak bunları bulabileceksiniz. Faydalı olması dileğiyle… Başarılar dileriz.

 

İskelet Kası Preparatı Dıştan Görünümü:

 

İskelet Kası Dokusu x4 Büyütmedeki Mikroskop Görünümü:

 

İskelet Kası x10 Büyütmedeki Işık Mikroskobu Görüntüsü:

 

İskelet Kası x40 Büyütmedeki Mikroskop Resmi:

 

Yardımcı olabileceğini düşündüğümüz diğer bir konumuz olan kemik dokusuna da buradan ulaşabilirsiniz: https://www.duslerkulup.com/kemik-dokusu-histoloji-mikroskop-goruntuleri.html

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>