Cep Telefonu ve Teknoloji

İphone ile Uzak Masaüstüne Erişim

iPhone Uzak Masaüstüne Erişim

VNSea, bilgisayarlarımızın masaüstüne iPhonedan erişmeyi sağlayabilen bir VNC uygulaması.Açık RFB protokolünü kullanan ve farklı farklı platformlarda çalışabilen bir çok VNC uzak masaüstü erişim programı bulunmaktadır. VNSea geliştiricileri zaten Mac OS X için çalışan bir VNC istemcisini (CotVNC)iPhonea göre uyarlayarak bu projeyi başlatmışlar, her iki uygulamanın da açık kaynak kodlu olduğunu sanırım belirtmeme gerek yok.

iPhonenun multi touch özelliği ile zoom yapılabilen, iPhone?un dokunmatik klavyesi ile entegre edilmiş oldukça başarılı bir uyarlama.

VNSeahangi işletim sistemlerinin masaüstlerine erişmeyi başarıyor?
Teorik olarak aynı protokolü kullandığı için tüm VNC Server çalışan işletim sistemlerinin masaüstlerine erişilebiliyor olması gerekir. Ben windows ve linux masaüstlerine erişmeyi denedim ve sorun yaşamadım.

Aşağıya iş bilgisayarımdaki Windowsa, evimdeki Pardus Linuxa ve bir Redhat makinaya erişebileceğimiz bir kaç ekran görüntüsü ekledim:
Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>