Askeri Konular

İnsansız Askeri Helikopter Hakkında Bilgi

asker insansız helikopter

 

Başarılı bir saldırının sırı iyi istihbarattan geçer. Düşmanlarınızın gücünü ve muharebe sahasının detaylarını ve muhtemel engellerin varlıkları hakkında bilgi zafer ile yenilgi arasındaki farkı belirler. İyi bir istihbarat almak için gözler hedeften ayrılmamalıdır. Ancak görevi yapacak kişi için bu riskli bir durumdur. Ayrıca bunun için çok zaman harcamak ve de çok iyi bir kabiliyet gereklidir. Teknolojik olarak çok üstün olsalar bir casus uçakların bir limiti vardır ve kalkış için geniş yollara ihtiyaç duyarlar. Bunlar olmadan ise havaya çıkamazlar. Bu yüzden de komutanların istediği taktik bilgiyi sağlayamazlar. Askerleri de keşif görevine göndermek oldukça tehlikelidir. Bunlar göz önüne alındığında yeni nesil bir silaha ihtiyaç duyulduğu görülür. İşte bu savaş aleti insansız helikopterden başkası değildir. Olduğu yerden direkt olarak kalkması ona iyi bir avantaj sağlar ve istendiği takdirde istihbaratın dışında silahlarla donanarak bir atış gücü bile sağlamaktadır. Bu araç özellikle donanmada gemilerden kullanıma oldukça uygundur. Yapımcıları bu alete Gözcü Ateşi ismini taktılar. Bu aletin diğer benzerlerinden çok büyük bir farkı vardır. Bu savaş makinası uçaktan kumanda ile kontrol edilmiyor. Kendisine görev bilgileri yüklendikten sonra gerisini o yapıyor.

Bu hava aracı kaya gibi sağlamdır. Bu hava aracı o kadar yetenekli ki hareket halindeki bir gemiye bile inerken geminin tüm fizik durumunu sallanması vb. durumların hepsini hesaplıyor ve ona göre bağımsız bir şekilde kendisi inişini tamamlıyor. Bu araç kalktığı yerden 110 deniz mili uzaklığa kadar gidebilmekte ve aralıksız 12 saat boyunda merkeze bilgi aktarabilmektedir. Son teknoloji infrared algılayıcıları sayesinde görüntü gerçekle eşzamanlı olarak merkeze aktarılır. 20 bin fit yüksekliğe kadar çıkabilmekte olan bu askeri araç sadece gözlem yeteneğine sahip değil aynı zamanda 2 tane 4’lü füze atıcısı ile donanabilmektedir. Yani toplamda 8 lazer güdümlü füze atabiliyor. Ayrıca olumsuz hava koşullarından da etkilenmez. Ayrıca cephedeki birliklere lojistik destek de sağlayabilmektedir.

İNSANSIZ HELİKOPTER TANITIM VİDEOSU:

 

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>