Eğitim Dünyası

İnşaat Teknolojisi Bölümü Nasıldır, Atama Puanları, Maaşları

İnşaat Teknolojisi Bölümü Nasıldır?

Değerli düşler kulüp okuyucularımız, İnşaat teknolojisi bölümü inşaat sektörünün gelişimiyle beraber ortaya çıkan gitgide önem kazanmaktadır. İnşaat teknikerliği bölümden mezun olan kişiler çeşitli kurumlar da ve iş alanlarında iş bulabilir. İnşaat sektöründe mühendis bilgisi olan inşaat teknikerliği işin içerisinde denetimsel olarak bulunabilmektedir. Yasal olarakta buna imkan vardır. Dgs sınavıyla girip mühendisliğe geçiş yapabilirsiniz.

İnşaat Teknolojisi Bölümünün Çalışma Alanları ve Koşulları Nasıldır?

Mühendislik ve Mimarlık bürolarında, şantiyelerde, yapı denetim firmalarında teknik eleman alanlarında çalışabilme olanakları olmaktadır. Tabii okul yalnızca değil çalışma alanı tecrübesiyle birlikte kaliteinizi ve bilgi tecrübenizi artırmalısınız. En iyi eğitimi çalışarak alırsınız. Çalışma performansınız ve yoğun temponuz olacaktır. Pes etmemelisiniz. Başlangıç seviyesinde bilgileri üst makamlara aktarabilirseniz başarılı bir izlenim bırakmış olacaksınız.Ancak yine de çok yüksek olmasa dahi aldığınız para size ilk başlarda yetecektir. Maaşlar hesaplanırken medeni durum, aile yapısı gibi durumlar da göz önünde bulundurulur. Her iş sahasında olduğu gibi bu alanda da belirli şartlar dahilinde yükselebilir ve maaşlarınızı zamlı alabilirsiniz. Tabii bu durum sizin özverinize ve çalışma disiplininize bağlıdır. İnşaat teknolojisi bölümü maaşları disiplin ve performans ile artmaktadır. Hatta firma sizdeki azmi görürse daha iyi yerlere daha iyi maaşlarla gelebilirsiniz. Çalışma saatleri ise yine kurumdan kuruma değişiklik gösterecektir. Fakat inşaat sektöründe dikkat önemli olduğundan saatlerde ona göre belirlenmektedir. Neticede işçi güvenliği her şeyin üstündedir. Maaşlarınız her ay düzenli olarak yatmaktadır. Bu durum bölümün en büyük avantajıdır.

İnşaat Teknolojisi Bölümünün Maaşları Nasıldır?

Maaş noktasında ise kesin olarak bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Nitekim her kurumun kendine özgü maaş politikası vardır. Her kurum için değişen bu kriterler genel olarak çalışanın performansına ve sağladığı faydaya bakılarak belirlenir. İşe başladığınızda çok yüksek maaş beklentisi içerisine girmeyiniz. Unutmayınız ki sizler daha yeni başlangıç yaptığınızdan bir deneyim sürecinden geçmektesiniz. Kamuda aldığınız maaşlar ise genelde sabit olup 3000-4000 arasında değişiklik göstermektedir. Özel sektörde ise deneyim kazandıkça maaşlarınız pirimler dahil oldukça dolgundur. Üniversitede aldığınız eğitimi yeterli görüyorsanız ve donanımlıysanız kolaylıkla kendinizi ispat edebilirsiniz. İnşaat teknolojisi bölümü maaşları bu açıdan başlangıç noktasında ön koşul değildir.

İnşaat Teknolojisi Bölümünün Ataması Varmıdır? İnşaat Teknolojisi Kaç Puanla Atanır?

Mülakatlara girebilmeniz için öncelikle 70 puan taban almanız gerekmektedir. 70 puan üzeri alacağınız puanlar mülakatlarda sıralamaya girebilmenize olanak sağlayacaktır. Sonrasında mülakat süreçleri sizi bekleyecektir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>