Eğitim Dünyası

İnfluencer Marketing Türkiye

Pazarlama sektörü ve dijital dünya arasındaki ilişkilerden biri olan İnfluencer marketing Türkiye, oldukça geniş kapsamlıdır.  İnstagram, Youtube, Twitter gibi birçok platformda yer alan özel tanıtımlar, profesyonel influencer  marketing çalışmaları ile gerçekleştirilmektedir. Doğrudan hedef kitleye hitap edilmekte, kısa sürede daha olumlu sonuç alınmaktadır.  Markaların kar marjı da bu bu çalışmalarla doğru orantılı bir şekilde artmaktadır.

İnfluencer marketing yönteminin etkili ve doğru bir şekilde uygulanabilmesi oldukça önemlidir. Özellikle tanıtımı yapılan ürün hakkında olumlu izlenim oluşturmak bu şekilde mümkün olabilir. Kaliteli bir hizmet alındığı takdirde güven oranı arttırılacak, sürekli müşteri kitlesi kazanılacaktır. Doğru ajans öncelikle firmanın beklentilerini değerlendirir. Tanıtımı yapılacak olan ürün ya da firmayı tanıyarak buna uygun çalışmalar hazırlar. Sosyal medya ya da çeşitli fenomenler aracılığı ile yapılan insan odaklı reklamlar, daha olumlu bir izlenim oluşturmaktadır. Örneğin; televizyondaki reklamlar hedef kitle gözetmeden herkese eşit şekilde sunulur. Bu durum hem ekonomik açıdan dezavantajlıdır hem de ilgi çekme oranı daha düşüktür. Günümüzde reklamlar, doğrudan kişilerin zevklerine hitap edecek şekilde sunulmaktadır. Youtube içeriğine göre izleyici kitlesinin ilgi alanı belirlenmekte, reklamlar buna göre dağıtılmaktadır. Aynı durum diğer internet sitesi ve sosyal medya platformlarında da geçerlidir. Resmi sayfa ve çeşitli sitelere giriş yapanların ortak ilgi alanları belirlenmekte, ürüne olan ilgisi değerlendirilmektedir. İhtiyaçlara ve zevklere hitap etmeyen reklamlar, pasif durumda kalacaktır.

Oyun sektörü ve buna yönelik yapılan pazarlamalarda ise yine game influencer marketing kavramı öne çıkmaktadır. Genellikle genç kitlenin yer aldığı oyunlar, pazarlama firmaları için de fırsat olarak kullanılmaktadır. Oyun içine yerleştirilen reklamlar, oyun kullanıcılarının ilgisini çekecek niteliktedir. Pazarlama ajansları özellikle popüler oyunları bu amaç ile kullanmaktadır. Hedef kitlesi ve kullanıcı sayısı yüksek olduğu için tercih edilmektedir. Oyun ile ilgili içerik yükleyen çeşitli Youtube ve sosyal medya fenomenleri de reklam amacı ile kullanılmaktadır. İnfluencer ajansları, doğru kişi ve doğru tanıtım yöntemleri ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Oyun dünyasına yönelik reklam vermek isteyen firmalar,  profesyonel hizmet sunan ilgili ajanslar ile iletişime geçebilir.

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com/tr/portfolio_page/gamesultan-bloodrapper-game-influencer-marketing/

 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>