Motorlu Araçlar

İmalat Mühendisliği Ne İş Yapar, Maaşları, Atama Puanları

imalat mühendisliği ne iş yapar

Geleceğin meslekleri arasında yer alan imalat mühendisliği gözde meslekler arasında yer almaktadır. Eskilerde devlet sektöründe yer almak isteyen nitelikli vasıftaki işçiler artık özel sektöründe sunduğu cazip ve esnek fırsatlardan faydalanmak istemektedirler. Makine mühendisliği fabrikasyonun yer aldığı daha özelde makinenin yer aldığı yerde iş yapabilmektedir. İmalat mühendisliğide tam bu noktada işlev görmektedir. Çalışma alanı olarak alt dalı olmakla beraber lisans eğitiminin ardından bir beceri staj eğitimiyle tamamlanmaktadır. İmalat mühendisliği üretimin yer aldığı şehirlerde geniş iş imkanlarına sahiptirler. Sistemi tasarlama, sistemi yürütme ve alınan sonuçları analiz etme yetkinliklerine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca lisan dili olarak ingilizce ve diğer dilleri bilmeniz yurtdışında ve yurtiçinde yabancı kökenli üretim faaliyeti gösteren fabrikalarda yer alması gerekir. Atama puanları noktasında devlet pek bir alım yapmamaktadır. Özel sektörü hedef edinmeniz üretim odaklı piyasada daha faydalı olacaktır sizler için.

imalat mühendisliği iş imkanları ve maaşları

İmalat Mühendisliği Maaşları Ne Kadardır?

2019 yılı için belirlenen aylık kazancı 6.683 TL civarlarında olup, pozisyonuna göre değişebilmektedir. Özel sektörde çalışan bir mimarın aylık geliri ise 2500 TL ile 20000 TL arasında değişebilmektedir. 

İmalat Mühendisliği Nerelerde Ne İş Yapar?

Otomotiv sanayi, uçak sanayi, beyaz eşya üretimi, tarımda, makine imalatında ve demir çelik sektörüdür. 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>