Sağlık Köşesi

İçtiğimiz Su Şişeleri Gelecekte Jelimsi Olacak

su içmek artık şişelerden olmayacak

Değerli duslerkulup.com misafirlerimiz, insanlar günde 1.5 – 2 litre aralığında su tüketmektedirler. Su bizler için çok önemli hayat kaynağıdırlar. Çünkü vucudumuzun büyük çoğunluğu sudan oluşmaktadır. Fakat içtiğimiz sular ne kadar sağlıklı sorusu her zaman kafamızı tırmalar. Plastik şişeler güneş ile uzun süre temas ettiğinde içindeki suyla tepkimeye girerek kanserojen etkisini gösterebilmektedir. Bunun yanında çevreyi kirletmemek, yenilenebilir enerji kaynaklarını artırmak için uğraşan bilim adamları yeni bir keşif yaptı.

su şişeleri gelecekte nasıl olacak

İnsanlar artık yuvarlak jeli ısırıp emerek içindeki suyu içecek. ‘Ooho!’ gastronomik bir terim olan küreselleştirme kullanarak yapılıyor. Suyu çift jelatin kattan oluşan bir zar kapsıyor. Kahverengi yosundan alınmış sodyum aljinat (E-401) ile kalsiyum klorür’ü (E-509) suyun dış yüzünü oluşturmak için jelleştirmekten oluşuyor. ‘The Ooho!’ küreleri karbon salımını ve atık plastik sayısını azaltmak için ortaya çıkmış. Ayrıca bu jelleri isterseniz yiyecek olarakta yiyebilirsiniz. Hiçbir şekilde vucuda zarar vermemektedir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>