Askeri Konular

HQ-9 FD-2000 Çin Füzesi Hakkında Geniş Bilgi

HQ-9 fd 2000 çin füzesi

Sevgili duslerkulup.com takipçilerimiz bugün sizlere ülkemizin savunma gücünde kullanmak içinde ihalesini verdiği Çin üretimi FD-2000 füzelerini tanıtacağız. Patriot sistemlerine benzer olarak görünen ve iyi bir alternatif olan FD-2000 füzeleri askeri gücümüze oldukça katkı sağlayacak. Yarı yerli olarak yapılması düşünülen FD-2000 füzesinin üreticisi Çinli firma nasıl yapıldığını bize anlatacak. Bazı özellikleri bakımından Patriotlardan daha gelişmiş özelliklere sahip olan FD-2000 füzesi yüksek irtifadan ve uzun menzilden gelebilecek saldırılara karşı iyi bir savunma sağlıyor. Patriotlar, NATO tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Fakat irtifa ve menzil yönünde düşük seviyede kalmaktadır.

hq-9 fd 2000 füzesi karşılaştırması

Savunma gücünü daha somutlaştırarak anlatacak olursak, Yunanistan ile savaş durumunda olduğumuzu varsayıp, merkezden veya Girit Adasından havalanacak bir savaş uçağı Ege sularının üstünde olduğu anda Türkiye tarafından füze sistemleriyle anında yokedilebilecek. Savaş durumunda gerçek özellikleri ortaya daha net olarak çıkabilecektir. FD-2000 füzesi savunma hattımıza katkı sağlayacağı gibi, bilgi ve tecrübe ile uzun menzilli füze üretiminde farklı yol izlememizde önemli etken olacaktır.

fd 2000 çin füzesi savaş durumunda ne yapar

HQ-9 FD-2000, 8 dikey füze yerleştirme haznesine sahiptir. Füzeleri  2 ton kütleli ve 6.8 m uzunluğundaki füzenin ilk kademesi 700 mm ve 2. kademesi 560 mm çapındadır.

hq fd 2000 çin füzesi geniş bilgi

HQ-9 FD-2000 Çin üretim füzesinin videoları:

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>