Askeri Konular

HK417 Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi

hk417 piyade tüfeği

 

HK417, Alman Heckler & Koch silah firmasının hem otomatik piyade tüfeği, hem de bir keskin nişancı tüfeği olarak ürettiği bir silahtır. Bu tüfek bir bakımdan da HK416’nın geliştirilmiş halidir. Heckler & Koch firması HK416’nın tek el atışındaki gücü arttırmak için 5.56mm’lik mermi fişeklerinin yerine 7.62x51mm NATO mermisinin geçmesini uygun görmüştür.

Görünüş bakımından HK416’ya benzeyen bu silahın HK416’dan farkları; daha uzun, ağır, uzun menzilli ve büyük kalibreli olmalarıdır. Benzer özellikleri ise görünüşü, tam otomatik ateşleme sistemi ve sağlamlığıdır (İçine su ve kum dolmasına rağmen çalışır.).

HK416 gibi HK417’ye de ACOG Scope, holograpik görüş aygıtları, keskin nişancı dürbünleri, foregrip, susturucu gibi parçalar takılabilir. Ayrıca namlu uzunluğu HK416’daki gibi değiştirilebilir.

Ayrıca HK417, isabetinde kesinlikle sapma yapmayan, uzun menzilli olan ve piyade tüfeği olan bir silahtır. Çok özellikli olduğu için birkaç versiyonu vardır.

Versiyonları 

* HK417 Assaulter Model – 12 (Assaulter 12)
     * HK417 Recon / Recce Model – 16 (Recce 16)
     * HK417 Sniper Model – 20 (Sniper 20)

Türüne göre çok başarılı olan bu silah versiyonlarından da belli olacağı gibi hem makineli tüfek hem de keskin nişancı tarzında olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca atışında sapma yapmaması onu önemli görevlerde kullanılabilir bir silah yapmıştır. Diğer bir beğenilen özelliği ise otomatik kesin nişancı tüfeği türlerinden olsa da türüne göre birçok tüfekten hafiftir.
 

Kullanıcı Ülkeler

     * Arnavutluk
     * Birleşik Krallık
     * Fransa
     * Hollanda
     * Norveç
     * Meksika

hk417 saldırı tüfeği

 

hk 417 hücum tüfeği

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>