Dinimiz İslam

Hazreti Eyyüp Peygamberin Hayatını Oku ve Filmini Seyret

hz. eyyüp peygamberin hayatı

Sevgili duslerkulup.com takipçilerimiz, bugün Hz. İbrahim’in soyundan gelen peygamber olan Eyyûb (a.s.)’dan bahsedeceğiz. Eyüp aleyhisselam Kur’an’da dört yerde bahsedilir ve sabır örneği olarak takdim edilir. Havran bölgesinde yaşayan ve çok zengin olan birçok çocuğu olan Eyyüp Peygamber kendi toplumuna gönderilmiştir.Hz. Eyyûb, Rabbinin bir imtihânına
maruz kalmıştır. Servetini, çocuklarını kaybetmiş ve şeytanın kendisini musallat olmasıyla birlikte kalbi ve dili hariç tüm vücudunda çıban çıkmıştır. Eşi yanından hiçbir zaman ayrılmamıştır. Vucudundaki yaralar okadar dayanılmaz hale gelmiş olmasına rağmen Allah’a bağlılığını kaybetmemiştir. Cenâb-i Hakk’in lütfu ve emriyle ayağını yere vurarak fışkıran su kaynağıyla yıkanıp içmişti. Eski haline ve güzelliğine kavuşmuştur. Serveti ve çocuklarda kendisine ihsan edilmiştir. Eyyüp aleyhisselamın imtihanın olduğu dönemde 70 yaşında olduğu ve şifa bulduktan sonra 20 yıl daha yaşadığını tahmin edilmektedir. 

Hz. Eyyüp Peygamber’in hayatını anlatan filmi tek parça seyret:

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>