Dinimiz İslam

Hastalıklardan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

hastalıklardan korunmak için okunacak duaha

Değerli okuyucularımız, hastalıklar bizim için birer sınavdır. Sabrederek Allah’tan geldiğini bilip gereken tedavimizi yapmaktır. Tabiki bazı hastalıkların tedavisi olmadığı söylenmektedir. Hiçbir zaman Allah’tan ümit kesmemenin gerektiğini unutmamalısınız. Bizi yaratan mutlaka tedavisinide bize verecektir. Allah (c.c.) sevdiği kullarını zorluklarla, sıkıntılarla sınarmış. İnkarcılarıda bollukla sınar. Yaşadığımız ve yaşadığınız hastalıklarınızın günahlarımızı affetmesinde vesile olmasını Allah’tan niyaz etmeliyiz. Tabikide şifa bulmak için hastalıklardan kurtulmak için, hastalıklara yakalanmamak için okunacak dualar vardır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hastaları ziyaret ederken okuduğu duayı sizlerle paylaşacağız. Allah tüm hastalara acil şifalar versin.

Âişe vâlidemiz buyurdu ki, Resûlullahın bir yerinde ağrı olsa iki Kûl e’ûzü sûresini okuyup, mubârek avucuna üfler, elini ağrı olan yere sürerdi.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hastaya uğradığı zaman veya kendisine bir hasta getirildiği zaman şu duayı okurdu:
Allâhümme ezhibil-be’se Rabben-nâsi veşfi fe-enteş-şâfî lâ şifâe illâ şifâüke şifâen lâ yuğâdiru sekamen.

Meali:Ey insanların Rabbi! Acıyı gider,şifa ver,şifa veren sensin.Senin şifandan başka şifa yoktur.Senden hiçbir hastalığı hariç tutmayan şifa istiyoruz.(Tirmizi-Buhari)

Ağrıyan yere eli koyup üç defa “Bismillah”ve yedi defa da şu dua okunur:

Bismillâh eûzü bi-izzetillâhi ve kudratihî min şerri mâ ecidü ve ühâziru.

Meali: Duyduğum ve korktuğum acının şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.

Hastalıklardan Kurtulmak İçin Okunacak Dua Nihat Hatipoğlu:

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>