Sağlık Köşesi

Hasta Kabul Sertifikası Alma Şartları

Hastane ve birçok sağlık kuruluşunda hasta kabul ve yönlendirme konusunda uzman personeller görev yapmaktadır. Tıbbi Sekreterlik görevlisi olmak için belli meziyet ve bilgi birikimine sahip olmak gerekir. Hasta olan kişi ve hasta yakınları, yaşadıkları sıkıntı sebebiyle gergin olmaya ve bazı konuları yanlış anlamaya müsait olmaktadır. Bu sebeple hasta kabul görevlisi olmak için öncelikle anlayışlı ve sabırlı olmak gerekir. Ülkemizde hasta kabul görevlisi olmak için akademik anlamda da bir takım bilgilere ve yazılı evraklara sahip olmak gerekir. Tandem Akademi olarak hasta kabul görevlisi olmanızda ve bu meslek için gerekli olan sertifikayı başarılı bir şekilde temin etmenizde, sizlere önder oluyoruz.

Hasta Kabul Görevlisinin Yapacağı İşler

Hasta kabul görevlisi, hastaneye müracaat eden kişilerin hastane kayıtlarını alan, hangi polikliniğe veya kliniğe gideceğini öğrenen ve hastaya veya yakınlarına gerekli yönlendirmeleri yapan, hastane idari kısmında görevli olan personeldir. Hasta kabul görevlisi aynı zamanda bulunduğu konumdaki tüm evrak işlemlerini düzenlemekten, doktor ve hastane yönetimine karşı sorumlu olan kişidir.

Hasta Kabul Görevlisi Eğitimi

Hasta kabul görevlisi olma isteğiyle kurumumuza başvuran kişilere bilgisayar, evrak ve doküman, yazışmalar, tıbbi terimler ve daha birçok konu ile ilgili eğitimler vermekteyiz. Eğitimlerimizde uzman öğretici kadromuz görev yapmakta olup, seviyeli ve disiplinli anlatımlarda bulunurlar. Vermiş olduğumuz eğitimlerimizi müteakip sınav yapmaktayız. Sınavlarda sorulacak sorular için öncelikli olarak testler düzenleyerek adaylarımızı sınavlara net olarak hazırlamaktayız.

Tandem Akademi’mizden eğitim alarak, sınava giren öğrencilerimizin başarıları, sektör içinde tartışılmaz derecede yüksektir. İyi bir gelecek hedefinde olan tüm gençler ve meslek edinmek isteyenler, kurumumuzla iletişim kurabilirler. Gerekli eğitimi alan öğrencilerimiz, sınavlarda üstün başarı kazanarak, sertifika programlarımızdan da başarı ile ayrılırlar. Kısa sürede alacakları sertifika ile girmek istedikleri işler için zaman kaybına uğramazlar.

Kaliteli Eğitim İçin

Kaliteli bir akademik kurumdan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı hasta kabul sertifikası alarak, kurumlardaki yerinizi alabilirsiniz. Uzman ve deneyimli kadromuz ile kısa sürede eğitim görerek sertifikalarınızı en üst kategoride sahip olabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>