Dinimiz İslam

Hamilelik Boyunca Okunabilecek Dualar Hangileridir?

hamilelik boyunca okunabilecek dualar

Merhabalar sevgili okuyucularımız, hamilelik dönemi boyunca okunabilecek dualar konusunda sizlere faydalı olmak isteriz. Nihat Hatipoğlu hocamızında paylaşmış olduğu doğumun kolay olması için okunacak dualar vardır. Örneğin Ya – Rakib ismi şerifi okunmasından fayda vardır. Yasin Suresinin okunması ağrıların hafiflemesinde etki gösterecektir. Ayrıca doğuma yakın zamanlarında da Abese suresinin 19 ve 20. ayetlerini de okuyabilirsiniz. Bu ayetlerde rahimden bahsedilir.

hamilelik boyunca okunacak dua

Doğumun kolay olması için okunabilecek ayetlerden de bahsedecek olursak Ahkaf suresi 35. ayet, Naziat suresi 42. ayet ve Yusuf suresi 111. ayet olarakta bilinir. Hamilelik boyunca ve doğum sırasında rahatlayabilmek için Fatiha, Ayetel kürsi, Ala suresi, İnşirah suresi, İhlas, Felak sureleri okunabilir. Bol bol salavat-ı şerife okumaktada fayda göreceksiniz inşallah. Özellikle İnşikak ayetinin doğum sırasında okunmasında fayda görüldüğü belirtilmiştir. Subhanellahi ve bihamdihi okunursa çocuk salih olur. Çocuğu şeytanın zararından korumak için Al-i İmran Suresi Okunur. Allah cümlemize hayırlı evlatlar nasip etsin.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>