Dinimiz İslam

Hafızayı Güçlendirmek ve Zihin Açıklığı İçin Okunabilecek Dualar

hafızayı güçlendirecek dua

Merhabalar değerli okuyucularımız bugün sizlere sınava girecekler için, sınavlarda zihinsel olarak açıklığa kavuşmak için manevi olarak bize yardımcı olacak duaları paylaşacağız. Öncelikle tabiki bir işte başarılı olmak için emek vermek, çalışmalısınız. Bunun yanı sıra hafızayı güçlendirmek, zihin açıklığı kazanmak için dua okuyarak, Yüce Allah’tan isteyerek gerçekleşmektedir. Gerekli emeği gösterdikten sonrası tevekküle kalmaktadır. Allah’tan hayırlısıysa nasip etmesini istemek en doğrusudur. Bize göre bazı şeyler hayırlı gelebilir fakat insan aklının alamayacağı bazı şeyler vardır ki Yaratıcımız Allah (c.c.) en doğrusunu bilir ve bizim için hayırlı olanı inşAllah nasip eder. Zihin açıklığı ve hafızayı güçlendirmek için okuyabileceğiniz dualar aşağıdaki gibidir. Allah şimdiden dualarınızı kabul buyursun inşAllah.

“Bismillahirrahmanirrahim

Allhümme elhimni ilmen a’lemu bihi evamirake ve nevahiyeke; ve’rzukni fehmen a’lemu bihi keyfe ünacike Ya Erhamer-rahimin.”

Anlamı; Ey merhametlilerin merhametlisi Allah’ım! Senin rahmetinden niyaz ediyorum ki; Peygamberlerine verdiğin anlayış ve hafıza kabiliyetinden ve yakın meleklerine verdiğin ilham kabiliyetinden bana da ver.

“Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme’rzukni fehme’n -nebiyyine ve hıfza’l murseline ve ilhame’l-melaiketi’l-mukarrebine bi rahmetike Ya Erhamer-rahimin.

Anlamı; Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Senin rahmetinden istiyorum ki; Peygamberlerin anlayışını ve onların hafızası gibi hafızayı ve kendine yakınlaştırdığın meleklerin ilhamını bana lütfet.

“Bismillahirrahmanirrahim”

Allahümme ekrimni bi nuri’l-fehmi ve ahricni min zulümati’l-vehmi ve’ftah li ebvabe rahmetike ve’nşur aleyye min hazaini ilmike Ya Erhamer-rahimin.

Anlamı; Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Bana anlayış nuru ihsan et. Beni vehim karanlıklardan kurtar. Rahmet kapılarını aç ve ilim hazinelerinden bana lütfet.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>