Gözaltı Morluklarından Kurtulmak İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

gozalti morluklarindan kurtulmanin kolay yollari h69828 7be4e Gözaltı Morluklarından Kurtulmak İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Merhabalar saygıdeğer takipçilerimiz, gözaltı morluklarından şikayetçi olabilirsiniz. Bunun birçok sebebi olabilir mutlaka ama mutlaka bir doktora başvurup gözaltı morluklarınızın sebeplerini ve kurtulmak için tedavi yöntemlerini öğrenmeniz gerekir. Gerekli tetkikleri yaptırmalısınz. Gerek ilaç tedavisi gerekse kullandığınız ilaçların yan etkileri belkide bir rahatsızlığınızdan kaynaklı bu probleme rastgelmişte olabilirsiniz. Bu yönden dolayı tedavi için kesinlikle hekime başvurunuz. Bizim sizlere sunmak istediğimiz yöntemler ise çevrenizde rahatça bulabileceğiniz bitkiler vasıtasıyla rahatlama sağlamak olacaktır. Yan etki ihtimali olan bir rahatsızlığa sahip iseniz bitkisel kürleri uygulayamayabilirsiniz.

Gözaltı Morluklarının bazı sebepleri arasında;

-Alerjik rahatsızlıklara sahip kişilerde damarlarda biriken kan, damarların belirginliğini arttırarak göz altı bölgesinde mor bir görünüm oluşmasına neden olabilmektedir.

-Sağlıksız beslenen kişilerde cilt ihtiyacı olan vitaminlere ulaşamadığında göz altlarında renk değişiklikleri ve morarmalar belirmektedir.

-Tuz vücut da ödem oluşmasına sebep olacağından dolayı aşırı tuz tüketimini azaltmak gerekmektedir.

goz alti morluklari bitkisel tedavi yontemleri Gözaltı Morluklarından Kurtulmak İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

-Yaşlanma ile birlikte oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar göz altında morluk yapabilir.

-Alkol ve sigara da gözaltı morarmalara sebep olarak gösterilebilir. Sigara kandaki oksijen miktarını azalttığından göz altı morlukları ortaya çıkar.

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Gözaltı morluklarından kurtulmak veya etkisini minimize etmek için salatalık maskesini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda daha parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyip gözlerinizin üstüne koyup 15 dakika bekletin ve sonra yüzünüzü yıkayın. Morluklar azalana kadar her gün yapabilirsiniz.

Limon ve domates suyu maskesiyle de göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Eşit oranda limon ve domates suyunu karıştırıp bir hafta boyunca her gün yaparak göz altlarını tedavi edebilirsiniz.

Tıpkı salata dilimleri gibi patates dilimlerini de gözünüzün üstünde 15 dakika bekleterek de göz altı morluk ya da şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>