Göz Yaşartıcı Bomba Nedir?

2qkil4p Göz Yaşartıcı Bomba Nedir?

 

Merhaba sevgili Düşlerkulüp okuyucuları bugün sizlere göz yaşartıcı bomba nedir ve göz yaşartıcı bombanın yapısı nasıldır gibi sorularun cevabını paylaşacağız.

Üç çeşit göz yaşartıcı gaz bulunmaktadır:

CS (Klorobenzilidenemalononitril), CN (kloroasetofenon) ve biber spreyi (mısır yağı ile karıştırılmış acı kırmızıbiber). İşte bu yapılar kullanılanarak  Bunlardan en çok tanınanı özellikle toplumsal olaylarda polisler tarafından kullanılan biber spreyi ya da halk arasındaki adıyla biber gazıdır.öylelikle Biber gazınn yapısı hakkında bilgi edinmiş olduk. Peki bu bombaların vücut üzerindeki etkileri ve biber gazının yan etkileri nelerdir diye sorduğumuzda da şu cevabı alıyoruz:

Göz yaşartıcı gaz ya el bombası biçiminde ya da ayresol tenekeleri içinde depolanmıştır. Gözlerdeki burundaki, ağızdaki ve ciğerlerdeki mukus zarını tahriş ederek yaşlanma, hapşırma ve öksürmeye yol açarlar. Biber spreyi ise gözlerde, burunda ve ağızda yanma ve kızarıklığa neden olur.

Yani yukarıda bahsettiğimiz maddelere sahipseniz ve küçük birkaç araç gereçe sahipseniz ev yapımı biber gazı ya da el yapımı biber gazı etmeniz hiç de zor olmayacaktır. Peki ya dışarıdan almak istesek yani biber gazı nerede satılır ve biber gazı fiyatları ne kadar diye bir soru aklımıza gelirse diye düşünecek olursak özellike kapkaççılara karşı bayanların çantalarında kullandığı biber gazları gerek internet üzerinden gerekse de ilgili mağazalardan çok rahatlıkla temin edebileceğiniz bir alettir. Ayrıca fiyatları da herkesin alabileceği düzeydedir.

 

 

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>