Eğitim Dünyası

Gotlar Sütunu Hakkında Özet Bilgi

gotlar sütunu ile ilgili detaylı bilgi

Değerli takipçilerimiz, eğitici bilgiler vermeye devam ediyoruz. Siz değerli misafirlerimiz için İstanbul’da Gülhane Parkı’nda bulunan dikili taş olan gotlar sütunu hakkında özet bir bilgi paylaşacağız. Bilgi yarışmalarında, fotoğraflarda farklı yerlerde denk gelebileceğiniz farklı bir mimari yapıdır. Kimin için dikildiği bilinmemekte, üstündeki yazılardan Gotlara karşı kazanılmış bir zaferin anısına dikildiği anlaşılmaktadır.

gotlar sütunu hakkında özet bilgi

Önceleri Roma İmparatoru II. Claudius’un diktirdiği sanılmışsa da bu imparatorun İstanbul’a hiç gelmediği anlaşıldığından bu görüş geçerliliğini kaybetmiştir. Daha sonraki araştırmalar sütunun, I. Theodosius ya da I. Constantinus için diktirildiği savını kuvvetlendirmiş ve İ.S. 4. yüzyıla ait olduğunu ortaya koymuştur. Sütun, mavi damarlı mermerden tek parça olarak yapılmış ve üç basamaklı bir kaide üstüne oturtulmuştur. Yüksekliği 15 m.dir ve üstünde bir de başlık bulunur.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>