Program, Yazılım, Donanım

Google Chrome Sekmelerde Otomatik Çalan Sesleri Kapatma

google chrome sekmelerdeki sesi kapatma

Düşler kulüp misafirlerimiz, google chrome hayatımıza girdiğinden beri birçok kolaylık getirmeye başladı. Google arama motoru minimum 15 yıldır en hızlı çözümleri kullanıcılara sunmaya devam etmektedir. Ziyaretçilerin ilgi alanlarına uygun alternatifleri tek çatı altında aktarıyor. Google amca olarak bildiğimiz arama motoru yeniliklere devam ediyor. Yıllar önce çıkartılan Chrome sayesinde hızlı tarayıcı dünyasına yeni bir akım başlattı. Gmail, youtube, google gibi araçların entegre ve optimize olarak çalıştığı en iyi tarayıcı oldu. Sekmeler arasındaki hızlı geçişlerde buna kanıt olarak gösterilebilir. Sekmelerdeki geçişler arasında gelen sesler bazı kullanıcılarda rahatsızlığa yol açabiliyor. Sekmelerdeki geçişler arasındaki chrome tarayıcı için kaldırabilirsiniz. Yani örneğin youtubeden bir müzik açtınız ve otomatik olarak oynatılıp sekmedeki müzik sesi gelebilmektedir. Veya ofis ortamınızdasınız çaktırmadan online tarayıcı üzerinden oyun oynuyorsunuz ve oyun sesli. Oyun içi sesleri kapatabilirsiniz.

google chrome sekmelerdeki sesi kapatma

Google chrome sekmelerdeki otomatik çalınan sesleri kapatma yöntemi:

Chrome’da yeni bir sekme açıp sekmeye ” chrome://flags/#enable-tab-audio-muting ” bu kodu giriyoruz bu kodu girdikten sonra hemen en üstte Sekme sesini kapatma kullanıcı arayüzü kontrolü arkası sarı bir biçimde onu göreceğiz onun hemen alt kısmında Etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra Chrome’u bir kere açıp kapattıktan sonra sizde artık;

chrome sekmelerdeki sesi kapatma

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>