Goce Delcev Üniversitesi (Makedonya)

BlankMap Europe Goce Delcev Üniversitesi (Makedonya)

Makedonya da İştip şehrinde, 27 mart 2007 yılında meclis kararıyla kurulmuş 4. devlet üniversitesidir.İştip- Goce Delcev Üniversitesi merkez kampüsü İştip şehrinde bulunmaktadır.

Goce Delcev Üniversitesi ( İştip Üniversitesi) 1.000 yakın akademisyen ve öğretim görevlisi ile İştip şehri yanı sıra Ustrumca, Radoviş, Kocani, Kavadarci, Gevgelija, St Nikole, Vinica ve Probiştip kampüsleri ile 15 yakın fakültede 9.000 üzerinde öğrenciye Makedonyada eğitimvermektedir.
Makedonyada eğitim veren saygın devlet üniversitelerinden biridir. 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiş ve uluslar arası katalog da hakettiği yeri almıştır.

Goce Delcev Üniversitesi ( İştip Üniversitesi ) ülkemizde bir çok saygın üniversite ile karşılıklı olarak çalışmalar yapmakta. Bozok Üniversitesi, Niğde Üniversitesi ve Nevşehir üniversitesi gibi. Goce Delcev İştip-Üniversitesi Türkiye’nin yanı sıra Rusya, İtalya, Fransa gibi bircok ülke ile anlaşması olan saygın,pestij sahibi bir devlet üniversitesidir.

Goce Delcev Üniversitesi bünyesinde tıp dahil bütün bölümler mevcuttur. Makedonyada eğitim dönemi ülkemizde olduğu gibi iki dönemdir.
Ayrıca Goce Delcev Devlet Üniversitesi bünyesinde Arkeoloji Enstitüsü, Tarih Enstitüsü, Gıda ve Gastronomi Enstitüsü ve Bilişim Enstitüsü yanı sıra birçok spor merkezi ve kültür merkezide bulunmaktadır.

GoceDelcevUniversityLogo Goce Delcev Üniversitesi (Makedonya) 41566 144144902283844 5537 n Goce Delcev Üniversitesi (Makedonya)

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>