Eğitim Dünyası

Goce Delcev Üniversitesi (Makedonya)

Makedonya da İştip şehrinde, 27 mart 2007 yılında meclis kararıyla kurulmuş 4. devlet üniversitesidir.İştip- Goce Delcev Üniversitesi merkez kampüsü İştip şehrinde bulunmaktadır.

Goce Delcev Üniversitesi ( İştip Üniversitesi) 1.000 yakın akademisyen ve öğretim görevlisi ile İştip şehri yanı sıra Ustrumca, Radoviş, Kocani, Kavadarci, Gevgelija, St Nikole, Vinica ve Probiştip kampüsleri ile 15 yakın fakültede 9.000 üzerinde öğrenciye Makedonyada eğitimvermektedir.
Makedonyada eğitim veren saygın devlet üniversitelerinden biridir. 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiş ve uluslar arası katalog da hakettiği yeri almıştır.

Goce Delcev Üniversitesi ( İştip Üniversitesi ) ülkemizde bir çok saygın üniversite ile karşılıklı olarak çalışmalar yapmakta. Bozok Üniversitesi, Niğde Üniversitesi ve Nevşehir üniversitesi gibi. Goce Delcev İştip-Üniversitesi Türkiye’nin yanı sıra Rusya, İtalya, Fransa gibi bircok ülke ile anlaşması olan saygın,pestij sahibi bir devlet üniversitesidir.

Goce Delcev Üniversitesi bünyesinde tıp dahil bütün bölümler mevcuttur. Makedonyada eğitim dönemi ülkemizde olduğu gibi iki dönemdir.
Ayrıca Goce Delcev Devlet Üniversitesi bünyesinde Arkeoloji Enstitüsü, Tarih Enstitüsü, Gıda ve Gastronomi Enstitüsü ve Bilişim Enstitüsü yanı sıra birçok spor merkezi ve kültür merkezide bulunmaktadır.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>