Eğitim Dünyası

Glandula Vesiculosa Histolojik Mikroskop Görüntüleri

Bugün yine histoloji dersinde faydalı olması açısından sizin için önemli bir yapı olan Glandula Vesiculosa’ya iat mikroskop resimlerini paylaşıp sizlere ders ve sınavlarınızda katkı yapmaya çalıaşacağız. Öncelikle Glandula Vesiculosa‘nın ne olduğunu açıklama ile başlayalım. Prostat ile birlikte erkek cinsel organlarının aksesuar oluşumudur. İdrar kesesinin arka-alt yüzü ile, rectum’un ön yüzü arasında bulunur. Küçük bir kese şeklinde oluşmuş, bir çift organdır. Uzunlukları yaklaşık 4-5 cm, genişlikleri ise 2-3 cm kadardır. Karşıdan bakıldığında, tabanı yukarıda, tepesi aşağıda küçük bir yaprak şeklinde görünüm ortaya koyarlar. Meni keseciği adı altında belirtilmesine rağmen, burada oldukça az miktarda meni depo edilir.
Esas itibariyle salgı yapan bir organdır ve bu yüzden de glandula vesiculosa adı ile de belirtilirler. Bunların yapmış oldukları salgı, spermiumların canlılığı için gereklidir.

 

Glandula Vesicculosa Dıştan Preparat Görünümü:

 

Glandula Vesiculosa X4 Büyütmeli Mikroskop Görüntüsü:

 

Glandula Vesiculosa X10 Büyütmeli Mikroskop Görüntüsü:

Glandula Vesiculosa X40 Büyütmeli Mikroskop Görüntüsü:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>