Askeri Konular

Gizli 51. Bölge Üssü Hakkında Bilgiler

51. bölge hakkında bilgi
Las Vegas a  yaklaşık 150km uzaklıkta bulunan Nevada dünyadaki en ünlü gizli askeri üstür. Bu bölge ve üzerinde sürekli uçan uçaklar hakkında dedikodular dolanıp durur. Bir çok kişi tarafından farklı isimlerle adlandırılsa da Atom Enerjisi Komisyonu tarafından bu bölge 51. Bölge olarak adlandırılmıştır.

51. Bölge Hakkındaki Teoriler
Bu bölge hakkında bir çok efsane ve söylenti vardır, uzay çalışmaları yapıldığı, uzaylıların buraya geldiği, nükleer testler yapıldığı, uçan dairelerin bulunduğu gibi. Bu durumda gerçeklerle söylentileri birbirinden ayırt etmek güçleşiyor. Örneğin hükümet 1990 lara kadar bu bölgenin varlığını reddetmiştir.

Peki 51. Bölgede gerçekte neler oluyor. Yeri tam olarak nerede?
Bu bölgenin koordinatları 37°14’36.52″Kuzey, 115°48’41.16″Batı dır. Buraya google earth den bu koordinatlarla bakabilirsiniz. On yıllardır bu bölge herkesten gizli kaldı, fakat 80 lerin sonunda bir Sovyet uydusu bu bölgenin resimlerini çekebildi. Bölgenin büyüklüğü  90.000 dönüm civarıdır. Bölgede hangarlar, bekçi kulübeleri, radar antenleri, konutar ve yemekhane, ofisler ve kaçıp saklanmak için sığınaklar vardır.
51. bölge neresidir

Bazı iddialara göre yukarıdan görünen tesisin sadece küçük bir parçası, ve labirentin sadece küçük bir kısmı. İddialara göre yer altı 40 ayrı kısımdan oluşuyor ve yer altı demir yollarıyla Los Alamos, White Sands ve Los Angelas a bağlanıyor. Bu konuya şüpheci yaklaşanlar, böyle bir yapının oluşturulması için çok büyük insan gücü gerektirdiğini ve buralardaki hafriyatın kaldırılıp biryerlere taşınmasının çok zor olduğunu ileri sürüyorlar, inanlar ise bu fikirleri görmezden gelmeye devam ediyor. 

Peki 51. Bölgede Neler Oluyor
Amerikan Hava Kuvvetlerine göre; bu bölgede birleşik devletlerin güvenliği için önemli teknolojiler test ediliyor ve kritik operasyonlar için eğitimler veriliyor. Bölgedeki tüm projeler ve yapılarla ilgili belirli bir sınıflandırma yapılmıştır. Hava kuvvetleri ve CIA gibi kuruluşlar bu bölgede eğitim ve araştırma uçuşları yapar, görünmez uçak olarak bilinen siyah uçaklar buna örnek olarak gösterilebilir. U-2 ajan uçaklarından F-117A savaş uçaklarına kadar bir çok teknolojik uçaklara bu alan araştırma geliştirme olanağı sunar.
51. bölgede neler yapılıyor

51. Bölge Güvenliği Nasıl Sağlanıyor
Bu bölgede çalışan ister sivil ister asker olsun herkes, sırları koruyacağına dair bir ant imzalar. Bölgede bulunan penceresiz binalar ilgisiz kişilerin bu binadaki herhangi bir şeyi görmesini engeller. Bazı raporlara göre aynı projede çalışan ekiplerin bile bir birlerinden haberleri olmadığını söyler, proje amiri ekipleri ayrı tutar. Bir uçak testi yapılırken tüm ekip çalışanları uçuş tamamlanıp uçak geri gelinceye kadar dışarı çıkamazlar.

Bölgedeki tüm işler parçalara ve bölümlere ayrılmıştır. Örneğin radara yakalanmayan uçaklarla ilgili çalışan bir kişi, lazerlerle ilgili çalışma yapılan bir bölüme giremez, ona bu yetki verilmez. Herkes kendi çalışma alanında yetkilidir ve başka gruplar hakkında bilgi alamazlar. Her çalışanın belirli bir yetki seviyesi vardır, böylece sadece yetkili olduğu kısımlara girebilir ve bilgi alabilir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>