Eğlence, Moda, Yaşam

Gelinlik Ortaya Nasıl Çıkmıştır ve Tarihçesi

gelinlik ortaya nasıl çıkmıştır

Sevgili okuyucularımız, düğünlerimizin, geleneklerimizin, örflerimizin en önemli giysilerinden birisi gelinliktir. Gelinlik giymek her kızın ve kız babasının görmek istediği mesut durumdur. Gelinlik herzaman bildiğimiz beyaz renkli değil ülkelerin tarzı, ülke kültürüne ve dini inanışlara göre değişiklik göstermektedir. İlk gelinlik nasıl bulunmuştur hangi renkti, tarihçesi neydi gibi sorular gelmektedir.

Gelinlik Ortaya Nasıl Çıkmıştır ve Tarihçesi

gelinlik 2018 modelleri

Gelinlik, düğün büyük eğlenceler çok eskilere varmamaktadır. Soylular ve yüksek sosyal sınıflar arasında gösteriş durumu olduğu için lüks giyinmeleri gerekiyordu. Pahalı renkli ve şatafatlı kıyafet önemliydi. İlk gelinliği ilk olarak 10 Şubat 1840 yılında Kraliçe Victoria tarafından keşfedilmiştir. Kraliçe Victoria, Prens Albert ile olan düğün merasiminde tamamen beyaz ve gösterişli bir kıyafet giyerek, düğünlerde gelinin beyaz giymesi geleneğinin başlangıcı olmuştur. Daha sonrasında mavi, krem, fildişi ve ekru renkleri renkte tercih edilmiştir. 2017-2018-2019-210 gelinlik modelleri de modelciler arasında yerini almaya başlamıştır.

2018 gelinlik modelleri

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>