Program, Yazılım, Donanım

Flash Bellek İle Önemli Bilgileriniz Kaybolmasın

Flash Bellek İle Önemli Bilgileriniz Kaybolmasın

Elektriğe ihtiyaç duymadan içindeki belirli oranda olan veriyi (video, fotoğraf, belge vb.) tutan ve erişime uygun hale getiren, istenildiği gibi veri silimi ve değişimi yapılabilen bir tür sınırlı depolama alanıdır. Flash bellek düşük depolama alanına sahip telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik aletlerin barındıramadığı verileri saklama konusunda oldukça kolaylık sağlayan bir teknolojik buluştur. Sakladığı veriyi istenilen zaman ve uygun girişi olan istenilen bir aygıtta istenilen süre zarfında görüntüleyebilir ve kullanabilirsiniz. Güç olmadan depolama işini yerine getirebildiği için oldukça masrafsız bir üründür. Depolama kapasitesine göre çeşitleri mevcuttur, bunların kapasiteleri genel olarak 2 GB’tan başlayarak 2 TB’a kadar yükselir.

Flash Bellek Seçimi

Ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken en büyük noktalardan biri kapasitesi olacaktır. Kapasite ihtiyacınız olanın altında ise verimli bir kullanım gerçekleşmez. Flash bellek markası, ne için kullanılacağı, uyumlu olduğu işletim sistemleri, veri aktarma hızı ve maliyeti göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca küçük bir alet olduğundan taşıma sorunu yaşanmayacaktır fakat kaybetme, ıslanma, darbeler vb. etkenlere dikkat edilmelidir. Kaybetmeyi önlemek amacıyla asılabilen türde olanları seçmek daha yararlı olacaktır. İçerisindeki veriye sizin dışında kimsenin ulaşmamasını sağlamak için şifre koyma özelliğine sahip bir ürün tercih edebilirsiniz.

Flash Bellek Kullanımı

Bilgisayarın veya uygun aygıtın girişine takılarak belleği okuması için bir süre beklenir. Sonrasında aygıt belleğin bir parçası haline gelir ve ilgili bölüme girilerek verilere ulaşılır. Bilgisayardaki bir depo bölümü ya da klasör gibi dosyalar sürükle-bırak komutu veya kopyala-yapıştır komutu ile belleğe aktarılır. Aynı şekilde kopyala-yapıştır ya da sürükle-bırak komutu ile bellekten ilgili aygıta da aktarma ve kopyalama işlemi gerçekleştirilir. Önceden sadece bilgisayarlarda kullanılan bellekler şimdilerde telefon, televizyon playstation gibi aygıtlara uyumlu hale getirildi. Hatta kablosuz veri aktarımı yapabilen bellekler de mevcut.

Flash Bellek Kullanım Ömrünü Nasıl Uzatabilirim? 

Her teknolojik alette olduğu gibi belleklerin de belirli bir kullanım süreleri vardır. Yalnız bu kullanım sürelerini uzatmak amacıyla kullanım süresince belirli yöntemler uygulanabilir. Sürekli olarak veri depolama ve silme işlemi yapıldığından bir süre sonra bellek depolama biriminde bozulma gerçekleşebilir, bunu önlemek amacıyla çeşitli bakım-onarım yazılımları kullanılır. Arada belleği formatlamak da işe yarar yöntemler arasındadır. Darbelere karşı dayanıklı olması, kolaylıkla taşınabilmesi ve veri aktarımının hızlı olması bu ürünün fazla tercih edilmesinde etkilidir. Eğer siz de ihtiyaçlarınıza yönelik bir flash bellek sahibi olmak istiyorsanız https://www.incehesap.com/ adresini inceleyip size uygun ürünü sipariş verebilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>