Program, Yazılım, Donanım

Firefox Yer İmi Yedekleme ve Geri Yükleme Resimli Anlatım

Not:Tüm resimli anlatımı bilgisayarınıza indirme linki sayfanın en altındadır.

1.) İlk olarak Firefox tarayıcınızı açarak karşınıza gelen sayfadaki, üst menüde bulunan yer imleri seçeneğine tıklayınız. Gerekli seçenek aşağıdadaki resimde gösterilmiştir.

2.) Yukarıda belirtilen yere tıkladıktan sonra açılan kutucuktaki, Yer imlerini düzenle yazan yere tıklayarak yer imleri yönetim paneline giriyoruz. Aşağıdaki resimde tıklanması gereken yer kırmızı ile çizilierek belirtilmiştir.

3.) Karşınıza gelen yer imi yöneticisi ekranındaki, üst solda bulunan Dosya yazılı menüye tıklıyor ve açılan penceredeki Dışa Aktar seçeneğine tıklayarak yedekleme işleminin son aşamasına geçiyoruz. Aşağıdaki resimde tıklanması gereken bölgeler çizilerek belirlenmiştir.

4.) Bu aşamalar bittikten sonra yapılması gereken karşımıza gelen penceredeki isim yazma bölümüne yer imleri yedek ismimizi yazıyoruz. Normlade kendi otomatik olarak “bookmarks” ismini atamaktadır fakat siz istediğiniz ismi belirleyebilirsiniz. İsim atma işleminden sonra yedeği kaydetmek istediğiniz yeri belirliyor ve Kaydet butonuna basarak yer imleri yedeğinizi seçtiğiniz yere yedeklemiş oluyorsunuz. İstediğiniz zaman yedeğinizi firefoxa yükleyebilirsiniz. Geri yüklemek için uygulanan aşamalar aşağıda anlatılmıştır. Yedek alma işlemindeki son aşama ile ilgili resimler ve yapılması gerekenle aşağıdaki resimde belirtilmiştir.

Firefox’ta Yer İmleri Yedeğini Nasıl Geri Yüklerim?

1.) Yukarıda anlatılan 3. aşamaya kadar hepsi aynı fakat 3. aşamadaki Dışarı Aktar seçeneği yerine yedeklediğimiz yer imini geri yüklemek için İçeri Aktar seçeneğine tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gerekli yerler belirtilmiştir.

2.) Bu aşamadan sonra karşımıza çıkan penceredeki (içe aktarma sihirbazı) Dosyadan seçeneğine tıklıyor ve ileri diyerek bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Detaylar aşağıda belirtilmiştir.

3.) Artık en son bölüme gelmiş bulunuyoruz. Daha önceden bilgisayarınızda belirlediğiniz yere kaydettiğiniz firefox yer imleri yedek dosyasını karşınıza gelen panel araclığı ile seçerek Aç tuşuna basıyorsunuz. Yapılması gerekenler ile ilgili resim ve açıklamalar aşağıda bulunmaktadır.

Yukarıdaki resimlerdeki dns ayarlama ayarlarının nasıl yapıldğını resimli olarak bilgisayarına indirebilirsiniz.

İndirme Linki: http://s3.dosya.tc/server3/LpfQj3/irefoxyerimikaydetmewww.duslerkulup.com.rar.html

Rar Şifresi: www.duslerkulup.com

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>