Farmasi’den Argan Yağının Faydalarını Öğrendik!

 

Kalp sağlığından cilt bakımına kadar birçok faydası bulunan Argan yağının bilinmeyen tüm faydalarını bu haberde sizler için derledik…

Doğal ürünlere git gide artan talep ile argan yağının faydaları da gün yüzüne çıkmış oldu. Doktorlar tarafından dahi önerilen argan yağının tam bir şifa kaynağını söylemek ise yanlış olmaz. İşte! Fas’a özgü bir ağaçtan elde edilen argan yağının faydaları hakkında bilmediğiniz her şey bu haberde!

Doğadan Gelen Mucize: Argan Yağı

Argania Spinosa ağacının çekirdeklerinden temin ettiğimiz argan yağı doğal bir ürün olarak satışa sunuluyor. Esansiyel yağ asitleri, antioksidanlar ve diğer faydalı mineraller bakımından oldukça zengin olan argan yağı harici olarak ta kullanılabiliyor.

1998 yılında Biyosfer Rezervi olarak ilan edilen Fas’tan ihraç edilen argan yağının ham maddesi Argan Ormanları’ndan toplanmaktadır. Farmasi gibi doğal kozmetik ürünleri üreten tüm kozmetik markaları ise saç ve cilt bakım ürünlerinde veya harici kullanımlarda argan yağını hammadde olarak kullanmaktadır.

Argan Yağı Nerelerde Kullanılıyor?

Doğadan gelen güzelliği bizlere veren argan yağı, kozmetikte birçok alanda kullanılıyor. Cildi nemlendirme konusunda oldukça başarılı olan argan yağı el kremi, tırnaklara dahi iyi gelmektedir. Kolajen üretimini arttırması ve yaşlanmayı durdurması gibi özelliklerle kozmetik markalarının dikkatini çeken argan yağı bugün birçok güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde sıkça kullanılmaktadır.

Duş jeli, saç bakımı, vücut losyonu, tüy dökücü krem ve cilt bakımı ürünlerinde yer alan argan yağı ile güzelliğinize güzellik katmak çok kolay. Saçların uzaması için maske olarak da uygulanabilen argan yağı saç bakımı için ideal bir ürün.

Doktorlar tarafından da alternatif tıp kaynağı olarak kabul edilen argan yağı, şeker hastalığını yönetme konusunda destekleyici özelliğe sahiptir. Kalp sağlığını arttıran, karaciğeri koruyan ve sindirimi optimize eden argan yağı aynı zamanda vücuttaki iltihaplanmaları azaltarak sağlığa destek olur.

Argan Yağının Faydaları Neler?

Cilt Bakımı

Sedef hastalığı, enfeksiyonlar, akne ve birçok cilt problemine iyi gelen argan yağı, ciltte iyileşme gösterdiği için sıkça uzmanlar tarafından da tercih ediliyor. Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen hasarları önleyebilen argan yağının bu faydası araştırmalarca kanıtlanmıştır. Masaj içinde kullanılan argan yağının cilt için faydalarını saymakla bitirmek mümkün değil. İyi bir cilt bakımı bileşeni olan argan yağı, dünyaca ünlü kozmetik ürünlerinin temel bileşenlerinden.

 

 

Saç Bakımı

Saçlarını uzatmak ya da canlandırmak isteyen herkes argan yağına akın ediyor. Kozmetik markalarının özel formüllerinin kaynağı olan argan yağı şampuanı saç derisindeki tüm sağlık sorunlarına çözüm üretiyor. Kuru ya da kırılmış tüm saç tiplerini besleyen ve saç bakımını derinden yaparak yeniden canlandıran Argan yağının saç için faydalarını da saymakla bitirmek pek mümkün değil.

Tüy Dökücü Ürünler

Argan yağı bilindiği üzere tüy dökücü krem olarak da kullanılabiliyor. Birçok markanın tüy dökücü krem ürünlerinin bileşenlerinde argan yağını görmek mümkün.

Ferahlatma

Argan yağının daha önce masaj etkisi olduğunu söylemiştik. Argan yağı duş jeli ürünlerinde de sık sık görülüyor. Aynı zamanda da vücut losyonlarının vazgeçilmezi olan argan yağı cildi ferahlattığı ve nemlendirdiği için herkesin tercih sebebi.

En İyi Argan Yağı Farmasi’de!

Saçtan tırnağa, kalpten cilde kadar faydası olan argan yağı, doğanın bir mucizesi olarak biliniyor. Kozmetik dünyasında doğadan ilham alan ve hammaddesini temin eden Farmasi de argan yağlı ürünleriyle dikkat çekiyor. Saç bakımı, cilt bakımı ya da vücut bakımı için ihtiyacınız olan argan yağlı ürünler Farmasi’de sizi bekliyor!

 

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>