Cep Telefonu ve Teknoloji

Facebookta Anket ve Soru Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

Facebook Soru Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Facebook bugün formspring.me’ye meydan okuyan soru hizmetini aktif hale getirdi. Peki bu hizmeti nasıl kullanacağınızı ve ne işe yarayacağını biliyor musunuz?

Soru Menüsüne Ulaşmak

Bu yeni özellik normalde standart olan bir pencereye eklendiği için onu hemen görmeniz mümkün olmayabilir. Arama çubuğunun altında bulunan paylaş sekmesine gelin burada yeni eklenmiş olan soru kısmını göreceksiniz.

facebook soru hizmeti

Soru Yöneltmek 

Ulaştığınız bu ekranda aynı ileti yollar gibi soru yazabiliyorsunuz. Buraya istediğiniz soruyu eklemeniz mümkün. İsterseniz hangi restorantın daha iyi olduğunu, isterseniz ise popüler filmleri sormanız mümkün.

facebookta soru nasıl sorulur

Bu soruyu listenizdeki herkes görecek. Cevaplandığı zaman ise onların duvarında da gözükecek.

Anket Oluşturmak

Bu ekranda ise anket oluşturmak için şıklar ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için anket şıkları adlı bölüme tıklayın. Karşınıza gelen boşlukları istediğiniz kadar artırmanız mümkün.

facebook anket sistemi

Buraya istediğiniz şıkları yazın. Şıklar konusunda Facebook esnek davranmış. İsterseniz bir grubu, ya da arkadaşlarınızı da şıklara ekleyebiliyorsunuz.

Bu şıktaki link’e tıklayan kişi ise arkadaşınız profilini ya da grubu görebiliyor. Herkes şık ekleyebilsin derseniz, soruya cevap verenler de buraya şık ekleyebiliyor. Daha sonra soru sor diyerek bu anketi yayınlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın Cevapladığı Sorulara Bakmak

Bu işlemi gerçekleştirmek için arkadaşınızın profilinde bulunan sorular sekmesine tıklayın. Karşınıza onun cevapladığı tüm anketler ve sorular gelecek. Bu soruları siz de cevaplayabilirsiniz.

facebook anket nasıl yapılır

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Benim facebookum yok ama bana facebooktan mesaj geliyor,instagram bildirimlerim geliyor telefonuma.mesajlara.benim facebookum yok ki.mesaj gelen yer facebook diyor.

    1. @meral facebook.com/help/community sayfasından üzerinden facebook hesabım olmadığı halde bildirimler almaktayım şeklinde e-posta atabilirsiniz.

    1. @Özgür Eraydın eğer dondurma işlemi yapmışsanız yaptığınız yorumlar görünmezler. Fakat aktif ederseniz hesabınızı tekrardan yorumlar görünür.

  2. birinin profiline bakarsan o kişi ssenin baktığını görebilirmi…görüyorsa bu olmasın facede ya..face ne hainsin…seni gidi hınzır

    1. @Meral hayır birisinin profiline baktığınızda baktığınız kişi kendi hesabında sizin ona baktığınızı göremez mevcut şartlarda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>