Facebookta Anket ve Soru Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

Facebook Soru Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Facebook bugün formspring.me’ye meydan okuyan soru hizmetini aktif hale getirdi. Peki bu hizmeti nasıl kullanacağınızı ve ne işe yarayacağını biliyor musunuz?

Soru Menüsüne Ulaşmak

Bu yeni özellik normalde standart olan bir pencereye eklendiği için onu hemen görmeniz mümkün olmayabilir. Arama çubuğunun altında bulunan paylaş sekmesine gelin burada yeni eklenmiş olan soru kısmını göreceksiniz.

12012455 Facebookta Anket ve Soru Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

Soru Yöneltmek 

Ulaştığınız bu ekranda aynı ileti yollar gibi soru yazabiliyorsunuz. Buraya istediğiniz soruyu eklemeniz mümkün. İsterseniz hangi restorantın daha iyi olduğunu, isterseniz ise popüler filmleri sormanız mümkün.

57940837 Facebookta Anket ve Soru Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

Bu soruyu listenizdeki herkes görecek. Cevaplandığı zaman ise onların duvarında da gözükecek.

Anket Oluşturmak

Bu ekranda ise anket oluşturmak için şıklar ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için anket şıkları adlı bölüme tıklayın. Karşınıza gelen boşlukları istediğiniz kadar artırmanız mümkün.

17811035 Facebookta Anket ve Soru Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

Buraya istediğiniz şıkları yazın. Şıklar konusunda Facebook esnek davranmış. İsterseniz bir grubu, ya da arkadaşlarınızı da şıklara ekleyebiliyorsunuz.

Bu şıktaki link’e tıklayan kişi ise arkadaşınız profilini ya da grubu görebiliyor. Herkes şık ekleyebilsin derseniz, soruya cevap verenler de buraya şık ekleyebiliyor. Daha sonra soru sor diyerek bu anketi yayınlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın Cevapladığı Sorulara Bakmak

Bu işlemi gerçekleştirmek için arkadaşınızın profilinde bulunan sorular sekmesine tıklayın. Karşınıza onun cevapladığı tüm anketler ve sorular gelecek. Bu soruları siz de cevaplayabilirsiniz.

29558665 Facebookta Anket ve Soru Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Görüşler

 1. meral

  Cevapla

  • Cevapla

 2. Özgür Eraydın

  Cevapla

  • Cevapla

 3. meral

  Cevapla

  • Cevapla

 4. süleyman zambakci

  Cevapla

  • Cevapla

Sizde yorum yazabilirsiniz...