Cep Telefonu ve Teknoloji

Facebook 360 Derece Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Facebook son yılların en sosyal platformu olan 360 derece fotoğraf yükleme özelliğiyle kullanıcılara profesiyonel deneyim sunuyor. Akıllı telefonlarla çekilen panoramik fotoğraflar sayesinde 3 boyutlu bir görünüm sağlayıp 360 derece görüntüler elde edebileceksiniz. Öncelikle panoramik görüntü çekmelisiniz. Akıllı cep telefonunuzdan 360 derece olarak fotoğraf çekmelisiniz. Fotoğrafınız kaliteli ve görünebilir olması gerekiyor ki 360 derece açısından net olsun. 360 derece olarak seçtiğiniz fotoğrafı facebookta nasıl paylaşırım?

Facebook 360 derece fotoğraf yüklemek için daha öncesinde çekmiş olduğunuz panoramik fotoğrafı paylaş butonuna basarak yükleyeceksiniz. Fotoğrafınız 3 boyutlu olarak otomatik facebook fotoğraf tanıma sistemiyle yüklenmiş olacak. Fotoğrafınızın en büyük dosya boyutunun 6000×3000 piksel ve 2:1 en boy oranında olması gerekiyor.

Facebook 360 Derece Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

iPhone 4S ve üstü, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro; iOS 8 ve üstü
Samsung‘un Galaxy modelleri için Panorama/Surround Shot Modu (Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy Note 4)
Diğer Android cihazlar için Street View / Google / Cardboard kamera uygulaması (Android 4.4 ve üstü)
360 derece çekim yapabilen kameralar (Samsung Gear 360, Ricoh Theta S, 360Fly 4K, Giroptic 360 Cam, ALLie Home, Sphericam 2, Kodak Pixpro SP360 4K)
Sanal gerçeklik cihazları (Oculus Rift, Samsung Gear VR)

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>