Askeri Konular

F35 Raptor Savaş Uçağı Hakkında Bilgi

f35 raptor savaş uçağı

Şu anda yeryüzünde bilinen en son teknoloji ile donatılmış en iyi avcı savaş uçağıdır f35 Raptor. İlk temelleri Abd tarafından atılmasına rağmen daha sonra bu projeye Türkiye, İngiltere, İtalya, Hollanda, Kanada, Norveç, Danimarka ve Avustralya da katıldı ve yaklaşık 4.5 milyar $ civarı bir katkı yaptılar. Şimdiye dek bu uçaklardan  Abd, İngiltere ve Hollanda teslim almıştır ve üretim süreci hala devam etmekte olup diğer ülkeler de siparişlerini beklemektedirler.

 

İlk uçuşunu 2006 yılında gerçekleştiren bu uçak testlerden başarıyla geçmiş ve en iyi olacağını kanıtlamıştır. Toplam 2500 adet üretilmesi planlanan bu jetin bir diğer özelliği ise şimdiye dek üretilen savaş uçaklarının aksine pist olmadan yerden direkt olarak (helikopter gibi) kalkabilmektedir. Bu da ona savaşlarda çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uçak başına birim maliyi yaklaşık olarak 150-200 milyon $ olarak belirlenmiştir.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>