Askeri Konular

F-22 Raptor Savaş Uçağı Hakkında Bilgi

F-22 it dalaşı

 
F-22 Raptor Abd tarafından 2004 yılında hizmete sokulan bir savaş uçağıdır. Bu savaş jeti üstün manevra kabiliyeti ve hızı sayesinde it dalaşlarının ezici galibidir. Şimdiye dek 195 adet üretilen bu uçaklar Raptor yani yırtıcı kuş adını almıştır. F-22 Abd hava kuvvetlerinin göz bebeğidir ve tek pilot tarafından kullanılan çift motorlu bir tayyaredir. Bu uçak diğer uçaklara karşı oldukça avatanjlıdır çünk onların radarlarını yanıldır ve dağınık bir görüntü verir bu sayede F-22 uçağı onları alt eder. Ayrıca F-22 kara hedeflerine karşı da oldukça etkili bir yapıya sahip olup pilota havadaki ve yerdeki hedefler hakkında bilgi sunar ve pilot bu bilgiler ışığında hareket eder. Bu sayede tairi caizse görünmez olur ve düşmanlarının ensesine çöker. F-22 birçok özelliğe sahip bir uçak olmasına rağmen maliyeti de oldukça yüksek bir uçaktır ve bu yüzden sadece Abd tarafından kullanılmaktadır. F-22 hakkında daha fazla bilgiyi gelin videomuzdan öğrenelim.

F-22 Raptor Savaş Jeti Tanıtım Videosu:

 

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. @hakan ünal malesef yok ama Türkiye daha yeni nesil bir uçak olan ve üretiminde kendisinin de yer aldığı F-35 savaş uçağını sipariş etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>