Sağlık Köşesi

Erkeklerin En Büyük Sorunlarından Saç Dökülmesi

Erkeklerin En Büyük Sorunlarından Saç Dökülmesi

Birçok erkek hayatının belli dönemlerinde saç dökülmesi sorunuyla karşılaşıp yaş ilerledikçe sorun artar. Saç dökülmesi problemi sebebine göre geçici veya kalıcı olabilir. Erken teşhis bu sorunu yavaşlatmayı ya da durdurmayı sağlayabilir.

Bu yüzden saç dökülmesinde önemli olan nelerin işe yarayıp nelerin işe yaramadığını bilmektir. Saç çizgin alnından biraz daha gerilemeye başladıysa veya saçının az olduğu bölgeleri saklamaya başladıysan muhtemelen bu konuyla ilgileniyorsundur.

Erkek tipi saç dökülmesi genlerle alakalı bir durumdur ancak doğru beslenerek ve uygun ürünler kullanarak saçlarının daha gür olmasını sağlayabilirsin.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Erkek tipi saç dökülmesi, başın tepe kısmı ve şakak bölgesinin incelip daha sonra dökülmesidir. Bu dökülme zamanla şakaklara doğru ilerler ve kişinin sadece ön kısmının ortasında saç kalır. Zamanla o kısımda açılır.

Sınıflamada Hangi Seviyedesiniz?

1-Saç dökülmesinin en şanslı dönemindesin.

2-Hala şansının devam ettiği bir dönemdesin.

3-Önlemek için elini çabuk tutmalısın.

4-Harekete geçmelisin.

5-Hala vakit çok geç değil.

6-Cerrahi tedaviler dışında önlemek için dönüş olmayan noktadasın.

7-Tedavi olamayacak derecede yoğun dökülmenin olduğu dönemdir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Doğru Beslenmek: Yapay gıdalar, fast-foodlar gibi ağır ve yağlı yiyeceklerle besleniyorsan saçlarının sağlıklı görünmesini engellersin. Sağlıklı yağlar ve protein içerikli yiyecekler sağlıklı ve gür saçlara sahip olmana yardımcı olurlar. Bol bol su tüketmekte saçlarının daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Sigara Kullanmamak: Sigara kullanımı saç dökülmesini daha da kötüleştirir. Sigara gibi alkol de saç dökülmesinde önemlidir. Sigara ve alkolu azaltman saçlarının daha parlak ve daha güçlü olmasını sağlar.

Saç Şekillendirmek: Saç şekillendirme ürünleri saçı döküyor gibi söylemlerde bulunulsa da bu doğru değildir. Fakat jölenin tamamını bitiriyorsan bu da doğru bir davranış değildir. Saçlarını şekillendirmek için ürün kullandığında akşam mutlaka şekillendiricinin kalıntılarını temizlemelisin. Saç şekillendiricilerini diplere değdirmemeli, uç ve boy kısımlarına sürmelisin.

Saç Bakımı: Saçlarına destek olmak için saç dökülmesini hedef alan şampuanlar kullanmalı ve buna yönelik kürler kullanmalısın. Uyguladığın ürünlerden sonra saç derine masaj yaparak ürünlerin verimliliğini arttırabilirsin.

Saçlarını Temiz Tutmalısın: Saç derinde biriken kir ve yağlar saç dökülmesine sebep olur. Bu yüzden saç şekillendiricisi kullandıktan sonra saçlarını temizlemelisin.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>