Enterogermina Antibiyotik Yan Etkisi Giderme

vpLQV4 Enterogermina Antibiyotik Yan Etkisi Giderme

Antibiyotik kullanımı konusunda,  uzman uyarıları son zamanlarda oldukça fazla duyulur hale geldi. Peki, neden bu kadar fazla anti-antibiyotik durumu var? Çünkü bilinçsiz antibiyotik ilaçların kullanımı yaygınlaştı. Çoğu hastalık için kişilerin tek ve kesin çareleri antibiyotik üzerinden şekilleniyor. Antibiyotik kullanımında bilmeniz gereken en önemli nokta şu ki bu ilaçlar başvuracağınız son yol olmalıdır. Antibiyotik güçlü bir ilaçtır, tedavi yeteneği oldukça kuvvetlidir fakat hasar verme konusunda sizi üzebilecek sonuçlar da doğurabilir. Yani, iyileşme sürecindense, antibiyotik ilaçların yan etkileri vücudunuzda daha güçlü bir etki yaratabilir ve sizi antibiyotik yan etkisi giderme yollarını aramaya itebilir.

Yan etkilerine bakacak olursak, sindirim sistemini etkileyen yan etkilere (ishal, şişkinlik, bulantı) alerjik yan etkilere (Kaşıntı, kızarıklık, deri enfeksiyonları) ve bunların dışında  diş renklerinde değişiklik, solunum enfeksiyonları gibi birçok probleme sebebiyet verebilir. Vücudunuz sürekli kullanım sonucunda antibiyotiğe alıştığında, antibiyotik direnciniz oldukça zayıflayacaktır ve antibiyotik yan etkisi giderme konusunda muhtemelen zorluklarla karşılaşacaksınız.  Bu konuda herkes birçok kez antibiyotik ile ilgili sorular soruyor antibiyotik yan etkileri ne zaman geçer ya da ilaç yan etki yaparsa ne yapmalı gibi… Bu sorulara yanıt vermek gerekirse, antibiyotik yan etki yaptığında, probiyotik alımına mutlaka özen gösterilmelidir. Vücuda probiyotik alımı ile antibiyotik direnci artar ve bağışıklık kazanmış olursunuz. Probiyotikler, ishal ve şişkinlik gibi yan etkilerin önlenmesine yardımcı mikroorganizmalardır. Vücudumuzda sürekli bir bakteri artışı yaşanır. Bunlardan bazıları vücuda yararlı bakterilerdir. Dost bakteriler, prebiyotik ve probiyotikten yararlanırlar. Vücudun bağışıklık sistemi sağlam kaldıkça bu bakteriler zararlı değillerdir. Bunun tam tersi olarak, vücudun kötü huylu bakteriler tarafından zarar görmesine enfeksiyon denmektedir. Ancak her zaman bakterilerle yapılan mücadelede vücudumuz galip gelmeyebilir. Vücudumuz, bakterilerle savaşına destek olacak maddelere ihtiyaç duyar. Bu nedenle probiyotik alımı ne kadar çok olursa antibiyotik işlevini o kadar yerine getirir.

Antibiyotik etkisi ne kadar sürer sorusu ise kişiden kişiye değişmekle birlikte ise uzun süreli sonuçlar da doğurabilir. Doktor kontrolü dışında antibiyotik kullanmak son zamanlarda sıklıkla yapılan bir hatadır.  Dolayısıyla antibiyotik yan etkisi giderme konusundansa,  gerekmedikçe kullanmama konusunda bilgi sahibi olmak gerekir.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...