Eğitim Dünyası

Entamoeba Histolytica Paraziti Hakkında Bilgi

Entamoeba Histolytica paraziti insanlar arasında bir yaşam döngüsüne sahiptir. Su ve yenilen yiyecekler vasıtasıyla ağızdan bulaşır. Entamoeba Histolytica morfolojiik şekilleri: Trofozoit – Prekist – tek nükleuslu kist – çift nükleuslu kist – dört nükleuslu kist – sekiz nükleuslu kist.

Entamoeba Histolytica trofozoiti dışkı materyalinde X100 büyütmede Trikrom boyama ile görülür. Hücresel yapı olarak; sitoplazma, karyozom, periferik kromatin tanecikleri, ertirosit ve Pseudopad yapılarını içerir.

Entamoeba grubundan Entamoeba Coli kisti ise Dışkı materyalinde X20 veya X40 büyütmeden kugol boyasıyla boyanarak izlenebilir. 8 çekirdekli bu yapı ekzantrik karyozom ve periferik kromatin tanecikleri yapılarını içeren bir hücre yapısına sahip olarak görülecektir.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>