En Taze Mozzarella Peyniri Çeşitleri Eataly’de | Yemek ve İçecek Tarifleri

En Taze Mozzarella Peyniri Çeşitleri Eataly’de

1zp6qko En Taze Mozzarella Peyniri Çeşitleri Eataly’de

İtalya’nın hangi şehrini ziyaret ederseniz edin, bir restoranda menüye baktığınızda, yemek içeriklerinde en çok mozzarella peyniri kullanıldığını görürsünüz. Bu durum İtalyan marketlerinde de geçerlidir. Her İtalyan marketinin peynir alanında sergilenmekte olan farklı farklı mozzarella peyniri çeşitleri vardır. Peki, mozzarella peyniri nerelerde kullanılır? Mozzarella peynirinin en çok kullanıldığı yemek pizzadır. Tercihe göre bir değişiklik olmazsa, neredeyse her pizzanın tabanında mozzarella peyniri kullanılır. Mozzarella peynirinin sıkça tüketildiği bir diğer yemek aşaması ise başlangıç yemekleridir. Akşam yemeklerinde ana yemek öncesi sipariş verilen domates ve mozzarella peyniri ikilisi, hem damak tadına hitap eder, hem iştahı açar, hem de yemeğe hafif bir başlangıç yapılmasını sağlar.

Mozzarella peynirinin İtalya’da sıkça tüketilmesinin, çok lezzetli olması dışındaki nedeni hafif bir peynir olmasıdır. Mozzarella kalori sorgulaması yapıldığında, bu peynirin pek çok diğer peynire göre daha düşük bir kalori değerine sahip olduğunu görürüz. Zira, 100 gramlık bir mozzarella peynirinde aşağı yukarı 300 kalori vardır. 100 gramlık bir beyaz peynirin 500-600 kalori civarında olduğunu düşünürsek, mozzarella peynirinin ne kadar hafif olduğunu daha rahat bir şekilde anlayabiliriz.

İtalyan mutfağının günümüzde iyiden iyiye rağbet görmesi, mozzarella peynirini de günlük hayatlarımıza soktu. Bu hafif ve lezzetli peyniri, kendi mutfaklarımızda da tüketmek ister olduk. Bu noktada “Mozzarella peyniri nerede satılır?” sorusu akıllara gelmeye başladı. Türkiye’de mozzarella peynirini bazı süpermarketlerde bulmak mümkün. Ancak mozzarella nerede satılır sorusunun esas yanıtı Zorlu Center’da bulunan Eataly İtalyan restoranı. Eataly’de el yapımı taze mozzerella peynirleri, süpermarketlere göre çok daha uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu da Eataly’de geçirilen keyifli bir akşam yemeği sonrası, market konseptine uğrayarak evimize taze bir mozzarella peyniri alabilme imkanına sahip olmamızı sağlıyor.

Mozzarella peyniri fiyatı, mozzarellanın yapımı ve çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Eataly’de en taze mozzarella çeşitleri, diğer marketlerle kıyaslandığında en uygun fiyatlarla misafirlerin beğenisine sunuluyor. Siz de evlerinizde sevdiklerinize mozzarella peyniri ile yaptığınız lezzetli İtalyan yemeklerini sunmak için “mozzarella satın al” araması yapıyorsanız, Zorlu Center’daki Eataly’yi ziyaret edebilir, en taze mozzarella peynir çeşitlerini en uygun fiyatlarla evinize götürebilirsiniz.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet